Smeg FQ60NDE Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FQ60NDE (26 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 24 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Smeg FQ60NDE eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/26

en
it
Instruction Manual
Manuale di istruzioni
pt
nl
fr
sv
de
da
fin
no
Gebruiksaanwijzing
Notice d'Utilisation
Bruksanvisning
Brugsvejledning
Bedienungsanleitung
Käyttöohje
Bruksanvisning
pl
uk
Instrukcja u
ż
ytkowania
Посібник користувача
ru
FQ60BDF
FQ60XDF
FQ60NDF
FQ60XDE
FQ60NDE
FQ60BDF
FQ60XDF
FQ60NDF
FQ60XDE
FQ60NDE
FQ60BDE
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FQ60NDE |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 138000 g |
| Bredd: | 908 mm |
| Djup: | 750 mm |
| Höjd: | 1820 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 338 kWh |
| Ismaskin: | Ja |
| Sladdlängd: | 2.4 m |
| Förpackningens bredd: | 978 mm |
| Fryskapacitet: | 4.6 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Semesterfunktion: | Ja |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Flaskställ: | Ja |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Wi-Fi: | Nej |
| Automatisk avfrostning (frys): | Ja |
| Antibakteriell beläggning: | Ja |
| Ursprungsland: | Turkiet |
| Luftfilter: | Ja |
| Vattenfilter: | Nej |
| Produktdesign: | Franska dörrar |
| No Frost+ (kylskåp): | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Låddjup: | 780 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 155000 g |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 10 h |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | E |
| Material, hölje: | Metall |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Isbricka: | Ja |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 0.8 A |
| Total kapacitet netto: | 572 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 37 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 2 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 6 |
| Äggfack: | Ja |
| Superkylningsfunktion: | Ja |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Bluetooth: | Nej |
| Ansluten effekt: | 200 W |
| Frys - Antal hyllor: | 5 |
| Fryskapacitet netto.: | 196 l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Total kapacitet, brutto: | 626 l |
| Kylkapacitet netto: | 376 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Frostfri (frys): | Ja |
| Färskzon-fack nettokapacitet: | 30 l |
| Multi-luftflödessystem (frys): | Ja |
| Innerbelysning, frys: | Ja |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
| Triple Cooling-system: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FQ60NDE ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026