Smeg FQ60XDE Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FQ60XDE (26 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 24 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Smeg FQ60XDE eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FQ60XDE |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 145000 g |
| Bredd: | 908 mm |
| Djup: | 705 mm |
| Höjd: | 1820 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 338 kWh |
| Ismaskin: | Ja |
| Sladdlängd: | 2.4 m |
| Förpackningens bredd: | 978 mm |
| Fryskapacitet: | 4.6 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Semesterfunktion: | Ja |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Flaskställ: | Ja |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Wi-Fi: | Nej |
| Antibakteriell beläggning: | Ja |
| Ursprungsland: | Turkiet |
| Vattenfilter: | Nej |
| Bruttovikt: | 145000 g |
| Produktdesign: | Franska dörrar |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Låddjup: | 780 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 155000 g |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 10 h |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | E |
| Material, hölje: | Stål |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Isbricka: | Ja |
| Hängbar dörr: | Nej |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 0.8 A |
| Total kapacitet netto: | 572 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 37 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 43 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 2 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 6 |
| Äggfack: | Ja |
| Superkylningsfunktion: | Ja |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Bluetooth: | Nej |
| Ansluten effekt: | 200 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Frys - Antal hyllor: | 5 |
| Fryskapacitet netto.: | 83 l |
| Frysfritt system: | Ja |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Total kapacitet, brutto: | 626 l |
| Kylkapacitet netto: | 376 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Vattenberedare: | Nej |
| Frostfri (frys): | Ja |
| Färskzon-fack nettokapacitet: | 30 l |
| Iskrossning: | Nej |
| Innerbelysning, frys: | Ja |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
| Antal dörrar, frys: | 2 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FQ60XDE ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026