Smeg UKU8C082DF Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg UKU8C082DF (4 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 19 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Smeg UKU8C082DF eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/4

UKU8C082DF
Gebruik‐
saanwijzing
Koelkast
User Manual
Refrigerator
Notice d'utili‐
sation
Réfrigérateur
Benutzerin‐
formation
Kühlschrank
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | UKU8C082DF |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 20 g |
| Bredd: | 32 mm |
| Djup: | 158 mm |
| Höjd: | 15 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 185 kWh |
| Förpackningens vikt: | 90 g |
| Förpackningens bredd: | 135 mm |
| Djuppackning: | 170 mm |
| Förpackningshöjd: | 25 mm |
| Fryskapacitet: | 2.5 kg/24h |
| Frysläge: | Högst placerad |
| antal stjärnor: | 4* |
| Anslutningsteknik: | Bedraad |
| Ursprungsland: | Ungern |
| Förvaringstemperatur: | 0 - 60 °C |
| Mac-kompatibilitet: | Ja |
| Värdgränssnitt: | PCIe |
| Drifttemperatur (TT): | 0 - 60 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | 5 - 95 procent |
| Produktens färg: | Vit |
| Låddjup: | 620 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 35800 g |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 10 h |
| Hållbarhetscertifiering: | ENERGY STAR |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Energiklass: | F |
| Antal hyllor i frysen: | 2 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Redo för anpassad panel: | Ja |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Total kapacitet netto: | 109 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 38 dB |
| Klimatkategori: | SN-ST |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Nej |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Nej |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Installationsfack, bredd: | 600 mm |
| Installationsfack, djup: | 550 mm |
| Installationsfack, höjd: | 890 mm |
| Barnsäkert: | Nej |
| Ansluten effekt: | 110 W |
| Frys - Antal hyllor: | 1 |
| Fryskapacitet netto.: | 16 l |
| Total kapacitet, brutto: | 111 l |
| Kylkapacitet netto: | 109 l |
| Frostfri (frys): | Nej |
| Innerbelysning, frys: | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg UKU8C082DF ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026