Smeg FR132AP Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FR132AP (30 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 16 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Smeg FR132AP eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/30

12
PRODUCT DESCRIPTION
A. Refrigerator Compartment
1.Crisper drawer
2.Shelves / Shelf area
3.Thermostat control knob/light
4.Door trays
5.Bottle rack
6.Removable bottle restraint
7.Rating plate (at the side of crisper drawer)
8.Ice cube tray
9.Low Temperature compartment door
B. Low temperature compartment if
present
Coldest zone
Least cold zone
Note: The number of shelves and type of
accessories may vary, depending on the model.
All shelves, door trays and racks are removable.
Important: Refrigerator accessories must not
be washed in a dishwasher.
Important: Close the appliance door!
CONTROLS
A. Thermostat knob
B. Light switch
D. Thermostat control reference
E. Light bulb (max 15 W)
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FR132AP |
| Inbyggd display: | Nej |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 545 mm |
| Höjd: | 819 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 175 kWh |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Fryskapacitet: | 2 kg/24h |
| Avfrostningsfunktion: | Ja |
| Frysläge: | Högst placerad |
| antal stjärnor: | 4* |
| Flaskställ: | Ja |
| Inbyggd frys: | Ja |
| Strömförsörjning: | 230V, 50Hz |
| Dörrpanel ingår: | Nej |
| Produktens färg: | Vit |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 12 h |
| Antal hyllor i frysen: | 5 |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Redo för anpassad panel: | Ja |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Total kapacitet netto: | 129 l |
| Ljudnivå Lc IEC: | 38 dB |
| Klimatkategori: | N (normal) |
| Frostfri (kyl): | Nej |
| Ansluten effekt: | 100 W |
| Fryskapacitet netto.: | 18 l |
| Fryskapacitet brutto: | 18 l |
| Total kapacitet, brutto: | 132 l |
| Kylkapacitet brutto: | 114 l |
| Kylkapacitet netto: | 111 l |
| Frostfri (frys): | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FR132AP ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026