Smeg FT41BXE Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg FT41BXE (28 sidor) i kategorin kylskåp. Denna manual har varit användbar för 8 personer och betygsatt av 5 användare till ett genomsnitt på 4.2 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
28
Nedladdningar
1.608
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FT41BXE |
| Färg på produkten: | Wit |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 220 g |
| Bredd: | 740 mm |
| Djup: | 805 mm |
| Höjd: | 85.8 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 448 kWh |
| Ismaskin: | Nej |
| Förpackningens vikt: | 280 g |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Snäll: | CCTV-bewakingscamera |
| Fryskapacitet: | 7 kg/24h |
| Användarmanual: | Ja |
| Husmaterial: | Metal, Plastic |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Flaskställ: | Ja |
| Internationell säkerhetskod (IP): | IP67 |
| Blåtand: | Nee |
| Typ av förpackning: | Doos |
| Vormfaktor: | Dome |
| Placeringsstöd: | Binnen & buiten |
| Anslutningsteknik: | Bedraad |
| Ethernet LAN: | Nee |
| Monteringsmetod: | Plafond |
| Videolägen som stöds: | 576p, 720p, 1080p |
| Maximal upplösning: | 1920 x 1080 Pixels |
| Totalt antal megapixlar: | 2.16 MP |
| Diameter: | 97 mm |
| Typ av strömkälla: | DC |
| Strömutgång (volt): | 12 |
| Minimal belysning: | 0.005 Lux |
| Antal kameror: | 1 |
| Inbyggd hårddisk: | Nee |
| Nattseende: | Ja |
| LED-typ: | IR |
| Fast brännvidd: | 2.8 mm |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Termostat: | Ja |
| Strömförbrukning (max): | 3 W |
| Certifiering: | CE, FCC, UL |
| Analog signalformat: | PAL |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Anslutning för nätadapter: | Ja |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Digital zoom: | 16 x |
| Kamerans slutartid: | 1/25 - 1/100000 s |
| vitbalans: | Auto, Manual |
| Typ kamerasluter: | Elektronisch |
| Grafikupplösningar som stöds: | 960 x 576,1280 x 720 (HD 720),1920 x 1080 (HD 1080) |
| Brusreducering: | Ja |
| Förvaringstemperatur: | -40 - 60 °C |
| Max 30 bilder per sekund: | 50 fps |
| Förvaringsfuktighet: | 0 - 95 procent |
| Språk som stöds: | Multi |
| Närmaste fokusavstånd: | 0.6 m |
| Typ av styrkareglering: | Automatisch/handmatig |
| Rotationsvinkel: | 360 ° |
| Panoreringsintervall: | 0 - 360 ° |
| Dag/nattläge: | Ja |
| Maximalt antal bländare: | 1.6 |
| Styr kamerapanorering: | Ja |
| Kameralutningsfunktion: | Ja |
| BNC utgångsportar: | 1 |
| Night vision scope: | 20 m |
| Antal LED-belysning: | 1 |
| Bakgrundsljuskompensation: | Ja |
| Antal effektiva pixlar (H x V): | 1920 x 1080 Pixels |
| Larmingång/utgång: | Ja |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Wide Dynamic Range (WDR): | Ja |
| Produktdesign: | Franska dörrar |
| Wifi: | Nee |
| Drifttemperatur (TT): | -40 - 60 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | 0 - 95 procent |
| Tiltvinkelområde: | 0 - 78 ° |
| Justering av slutarhastighet: | Automatisch/handmatig |
| Mask privat zon: | Ja |
| Linsens betraktningsvinkel, horisontell: | 106 ° |
| Digital Wide Dynamic Range (DWDR): | Ja |
| Brusreduceringsteknik: | Ultra 2D-ruisonderdrukking |
| Betraktningsvinkellins, diagonal: | 126.2 ° |
| Linsens betraktningsvinkel, vertikal: | 56.5 ° |
| Detektionsavstånd: | 38.6 m |
| Observationsavstånd: | 15.4 m |
| Igenkänningsavstånd: | 7.7 m |
| Identifieringsavstånd: | 3.9 m |
| PAL-upplösningar: | 1920 x 1080 Pixels |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Formfaktor: | Upprätt |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 20 h |
| Lamptyp: | LED |
| Material, hölje: | Rostfritt stål |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Total kapacitet netto: | 466 l |
| Ljudnivå Lc IEC: | 46 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Äggfack: | Ja |
| Barnsäkert: | Nej |
| Ansluten effekt: | 200 W |
| Fryskapacitet netto.: | 98 l |
| Fryskapacitet brutto: | 152 l |
| Frysfritt system: | Ja |
| Total kapacitet, brutto: | 525 l |
| Kylkapacitet brutto: | 373 l |
| Kylkapacitet netto: | 316 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Vattenberedare: | Nej |
| Frostfri (frys): | Ja |
| Iskrossning: | Nej |
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026