Smeg KBT700XE Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg KBT700XE (145 sidor) i kategorin Fläktkåpa. Guiden har ansetts hjälpsam av 20 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Smeg KBT700XE eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/145

0
IT
Cappa aspirante Istruzioni di montaggio e d’uso
EN
Exhaust hood Instruction on mounting and use
FR Hotte Prescriptions de montage et mode
d’emploi
DE
Dunstabzugshaube
Montage- und Gebrauchsanweisung
PT Exaustor Instruções para montagem e
utilização
ES Campana
extractora
Montaje y modo de empleo
NL Afzuigkap Montagevoorschriften en
gebruiksaanwijzingen
SV
Köksfläkt Monterings- och bruksanvisningar
DA
Emhætte Bruger- og monteringsvejledning
NO
Kjøkkenventilator Instrukser for montering og bruk
RU
Вытяжка Инструкции по монтажу и
эксплуатации
PL
Okap kuchenny Instrukcja montażu i obsługi
AR
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Fläktkåpa |
| Modell: | KBT700XE |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 14000 g |
| Bredd: | 700 mm |
| Djup: | 450 mm |
| Höjd: | 520 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 54 kWh |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Förpackningens bredd: | 990 mm |
| Motoreffekt: | 230 W |
| Belysningsstyrka: | 157 lx |
| Motor ingår: | Ja |
| Antal motorer: | 1 |
| Ljudnivå (låg hastighet): | 48 dB |
| Antal lampor: | 2 lampor |
| Tvättbart filter: | Ja |
| Antal filter: | 2 styck |
| Antal hastigheter: | 3 |
| Ursprungsland: | Italien |
| Modell: | Väggmonterad |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Löstagbart filter: | Ja |
| Låddjup: | 585 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 18000 g |
| Tryck (Pa): | 428 |
| Fettfilter typ: | Gjuten aluminium |
| Höjd (max.): | 1080 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Ljudnivå Lc IEC: | 62 dB |
| Lampor: | 1.3 W |
| Typ av fläkt: | Recirkulerande |
| Maximal flödeskapacitet: | 463 m³/h |
| Intensiv hastighet: | Ja |
| Evakueringsanslutning diameter: | 150 mm |
| Energiklass, flödesdynamik: | A |
| Energiklass, belysning: | A |
| Energiklass, fettfiltrering: | C |
| Belysningsposition: | Framsida |
| Ljudnivå (hög hastighet): | 63 dB |
| Minsta avstånd från elektrisk spis: | 500 mm |
| Minsta avstånd från gashäll: | 650 mm |
| Bullernivå (intensiv hastighet): | 72 dB |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Nej |
| Ljudnivå (medelhög hastighet): | 55 dB |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg KBT700XE ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Fläktkåpa Smeg Manualer
9 April 2025
2 April 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
1 Februari 2025
28 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
Fläktkåpa Manualer
Nyaste Fläktkåpa Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025