Smeg KCI19A Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg KCI19A (15 sidor) i kategorin Fläktkåpa. Denna manual har varit användbar för 13 personer och betygsatt av 7 användare till ett genomsnitt på 4.4 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
15
Nedladdningar
1.088
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Fläktkåpa |
| Modell: | KCI19A |
| Enhetsplacering: | Vrijstaand |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Dörrgångjärn: | Links |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 63000 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 530 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Plugg typ: | Type F |
| Antal program: | 15 |
| Typ av laddare: | Voorbelading |
| Dörrfärg: | Zwart |
| Trummaterial: | Roestvrijstaal |
| Fördröjd starttimer: | Ja |
| Startfördröjning: | 24 uur |
| Indikering av återstående tid: | Ja |
| Barnlås: | Ja |
| Förpackningens vikt: | 65000 g |
| Förpackningens bredd: | 650 mm |
| Djuppackning: | 560 mm |
| Förpackningshöjd: | 890 mm |
| Motoreffekt: | 210 W |
| Motor ingår: | Ja |
| Antal motorer: | 1 |
| Ljudnivå (låg hastighet): | 51 dB |
| Antal lampor: | 2 lampor |
| Höjd (min): | 750 mm |
| Antal filter: | 3 styck |
| Antal hastigheter: | 4 |
| Tvätt energiförbrukning: | 0.47 kWu |
| Centrifuger läkemedelsklass: | B |
| Ljudnivå (tvätt): | - dB |
| Obalans kontrollsystem: | Ja |
| Justerbar centrifughastighet: | Ja |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Höjd utan skorsten: | 259 mm |
| Bulleremissionsklass: | B |
| Inverterteknik: | Ja |
| Torkkapacitet: | 5 kg |
| Ljudnivå under centrifugering: | 76 dB |
| Ljudnivå (torkning): | - dB |
| Närfältskommunikation (NFC): | Ja |
| Energianvändning vid tvätt och torkning: | 2.66 kWu |
| Vattenförbrukning tvätt & torkning: | 75 l |
| Tvättvattenförbrukning: | 44 l |
| Antal tvättprogram: | 16 |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Kijkglas: | Ja |
| Certifiering: | Woolmark |
| Energieffektivitetsklass (tvätt): | A |
| Energieffektivitetsklass (tvätt och torkning): | D |
| Energiförbrukning per 100 cykler (tvätt): | 47 kWu |
| Energiförbrukning per 100 cykler (tvätt och torkning): | 266 kWu |
| Programtid för tvätt och tork: | 550 min |
| Modell: | Köksö |
| Tvättcykelns längd: | 218 min |
| Nominell kapacitet (tvätt): | 8 kg |
| AC-ingångsspänning: | 220 - 240 V |
| Type beeldscherm: | LED |
| Energieffektivitetsskala: | A tot G |
| Wasprogramma's: | Cotton, Delicate/silk, Eco, Rinse, Spin/drain, Synthetics |
| Torkprogram: | Cotton, Mix, Quick, Wool |
| Produktens färg: | Svart |
| Löstagbart filter: | Ja |
| Fettfilter typ: | Gjuten aluminium |
| Höjd (max.): | 1150 mm |
| Lamptyp: | halogen |
| Lampor: | 20 W |
| Typ av fläkt: | Bedrivs |
| Maximal flödeskapacitet: | 751 m³/h |
| Intensiv hastighet: | Ja |
| Evakueringsanslutning diameter: | 150 mm |
| Exhaust plats: | Övre |
| Ljudnivå (hög hastighet): | 66 dB |
| Ljudnivå (medelhög hastighet): | 57 dB |
Fläktkåpa Smeg Manualer
9 April 2025
2 April 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
Fläktkåpa Manualer
Nyaste Fläktkåpa Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025