Smeg KCI19AOE Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg KCI19AOE (1 sidor) i kategorin Fläktkåpa. Guiden har ansetts hjälpsam av 34 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Smeg KCI19AOE eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/1

Product fiche concerning the COMMISSION REGULATION (EU) No 66/2014 of 14 January 2014
Supplier name or brandSMEG
Product codeKCI19AOE
Annual Efficiency Consumption (AEChood)59 KWh/year
Energy efficicency classA
Fluid Dynamic Efficiency (FDEhood)25.9
Fluid Dynamic Efficiency classA
Lighting Efficiency (LEhood)68.6 lux/W
Lighting Efficiency ClassA
Grease Filtering Efficiency78 %
Grease Filtering Efficiency ClassC
Air Flow at mimimum speed321 m³/h
Air flow at maximum speed549 m³/h
Air flow at boost speed796 m³/h
Airbourne acoustical A-weighted sound Power Emission at minimum speed47 dB(A)
Airborne acoustical A-weighted sound Power Emission at maximum speed61 dB(A)
Airbourne acoustical A-weighted sound power emission at boost speed70 dB(A)
Time increase factor0.9
Energy efficiency index53.1
Measured air flow rate at best efficiency point426 m³/h
Measured air pressure at best efficiency point453 Pa
Measured electric power input at best efficiency point170 W
Normal Power of the light system4 W
Average illumination of the light on the cooking surface (Emiddle)302 lux
Sound power level at highest setting61 dB(A)
07 February 2022
Smeg S.p.A.
Via Leonardo da Vinci, 4
42016 Guastalla (RE), Italy
Tel. 0039 05228211
smeg@smeg.it
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Fläktkåpa |
| Modell: | KCI19AOE |
| Inbyggd display: | Nej |
| Bredd: | 900 mm |
| Djup: | 682 mm |
| Höjd: | 1150 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 63 kWh |
| Motoreffekt: | 275 W |
| Motor ingår: | Ja |
| Antal motorer: | 1 |
| Ljudnivå (låg hastighet): | 52 dB |
| Antal lampor: | 4 lampor |
| Höjd (min): | 750 mm |
| Antal filter: | 3 styck |
| Antal hastigheter: | 3 |
| Höjd utan skorsten: | 259 mm |
| Modell: | Köksö |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Fettfilter typ: | Aluminium |
| Höjd (max.): | 1150 mm |
| Lamptyp: | LED |
| Ljudnivå Lc IEC: | 65 dB |
| Typ av fläkt: | Bedrivs |
| Maximal flödeskapacitet: | 820 m³/h |
| Intensiv hastighet: | Ja |
| Evakueringsanslutning diameter: | 150 mm |
| Energiklass, flödesdynamik: | A |
| Energiklass, belysning: | A |
| Energiklass, fettfiltrering: | C |
| Exhaust plats: | Övre |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg KCI19AOE ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Fläktkåpa Smeg Manualer
9 April 2025
2 April 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
1 Februari 2025
28 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
Fläktkåpa Manualer
Nyaste Fläktkåpa Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025