Smeg KDD60VXE-2 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg KDD60VXE-2 (19 sidor) i kategorin Fläktkåpa. Guiden har ansetts hjälpsam av 10 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Smeg KDD60VXE-2 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/19

Libretto di Istruzioni
Instructions Manual
Manuel d’Instructions
Bedienungsanleitung
Gebruiksaanwijzing
KDD60VXE-2
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Fläktkåpa |
| Modell: | KDD60VXE-2 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 27000 g |
| Bredd: | 537 mm |
| Djup: | 120 mm |
| Höjd: | 1050 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 73 kWh |
| Förpackningens bredd: | 645 mm |
| Motoreffekt: | 270 W |
| Belysningsstyrka: | 200 lx |
| Motor ingår: | Ja |
| Ljudnivå (låg hastighet): | 44 dB |
| Antal lampor: | 1 lampor |
| Antal filter: | 2 styck |
| Antal hastigheter: | 4 |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Ursprungsland: | Italien |
| Modell: | Drag |
| Produktens färg: | Black, Stainless steel |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Låddjup: | 602 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 33000 g |
| Tryck (Pa): | 429 |
| Fettfilter typ: | Aluminium |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Material, hölje: | Glass, Stainless steel |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Ljudnivå Lc IEC: | 57 dB |
| Installationsfack, bredd: | 520 mm |
| Lampor: | 7 W |
| Ansluten effekt: | 277 W |
| Typ av fläkt: | Frånluft/recirkulerande |
| Maximal flödeskapacitet: | 590 m³/h |
| Intensiv hastighet: | Ja |
| Evakueringsanslutning diameter: | 150 mm |
| Energiklass, flödesdynamik: | C |
| Energiklass, belysning: | A |
| Energiklass, fettfiltrering: | E |
| Exhaust plats: | Botten |
| Ljudnivå (hög hastighet): | 57 dB |
| Bullernivå (intensiv hastighet): | 71 dB |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg KDD60VXE-2 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Fläktkåpa Smeg Manualer
9 April 2025
2 April 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
1 Februari 2025
28 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
Fläktkåpa Manualer
Nyaste Fläktkåpa Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025