Smeg KICGR52X Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg KICGR52X (16 sidor) i kategorin Fläktkåpa. Guiden har ansetts hjälpsam av 13 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Smeg KICGR52X eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/16

KICGR52X
EN INSTALLATION MANUAL
DE INSTALLATIONSANLEITUNG
FR MANUEL D’INSTALLATION
IT LIBRETTO DI INSTALLAZIONE
DA INSTALLATIONSVEJLEDNING
PT LIVRO DE INSTRUÇÕES PARA INSTALAÇÃO
ES MANUAL DE INSTALACIÓN
NL INSTALLATIE-INSTRUCTIES
NO INSTALLASJONSVEILEDNING
PL INSTRUKCJA INSTALACJI
FI ASENNUSOHJEET
SV INSTALLATIONSHANDBOK
RU
AR
KICGR70X
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Fläktkåpa |
| Modell: | KICGR52X |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 7500 g |
| Bredd: | 520 mm |
| Djup: | 300 mm |
| Höjd: | 330 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 54 kWh |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Förpackningens bredd: | 605 mm |
| Motoreffekt: | 270 W |
| Belysningsstyrka: | 160 lx |
| Ljudnivå (låg hastighet): | 57 dB |
| Antal lampor: | 2 lampor |
| Höjd (min): | 330 mm |
| Antal filter: | 1 styck |
| Antal hastigheter: | 3 |
| Ursprungsland: | Italien |
| Modell: | Inbyggd |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Låddjup: | 425 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 9000 g |
| Tryck (Pa): | 435 |
| Fettfilter typ: | Aluminium |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Material, hölje: | Rostfritt stål |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Ljudnivå Lc IEC: | 71 dB |
| Lampor: | 1 W |
| Ansluten effekt: | 272 W |
| Typ av fläkt: | Bedrivs |
| Maximal flödeskapacitet: | 680 m³/h |
| Intensiv hastighet: | Ja |
| Evakueringsanslutning diameter: | 150 mm |
| Energiklass, flödesdynamik: | A |
| Energiklass, belysning: | A |
| Energiklass, fettfiltrering: | C |
| Exhaust plats: | Övre |
| Filterrengöring indikator: | Ja |
| Ljudnivå (hög hastighet): | 71 dB |
| Minsta avstånd från elektrisk spis: | 550 mm |
| Minsta avstånd från gashäll: | 650 mm |
| Bullernivå (intensiv hastighet): | 73 dB |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Nej |
| Ljudnivå (medelhög hastighet): | 67 dB |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg KICGR52X ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Fläktkåpa Smeg Manualer
9 April 2025
2 April 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
1 Februari 2025
28 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
Fläktkåpa Manualer
Nyaste Fläktkåpa Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025