Smeg KSEG58PXE Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg KSEG58PXE (14 sidor) i kategorin Fläktkåpa. Denna manual har varit användbar för 15 personer och betygsatt av 7 användare till ett genomsnitt på 4.1 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
14
Nedladdningar
909
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Fläktkåpa |
| Modell: | KSEG58PXE |
| Typ av operation: | Knoppen |
| Färg på produkten: | Roestvrijstaal |
| Inbyggd display: | Nee |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 500 mm |
| Höjd: | 335 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 66 kWh |
| Sladdlängd: | 1.32 m |
| Ljudnivå: | - dB |
| Energie-efficiëntieklasse: | C |
| Årlig-energiförbrukning: | 67.9 kWu |
| Snäll: | Muurmontage |
| Motoreffekt: | 275 W |
| Motor ingår: | Ja |
| Husmaterial: | Aluminium, Glass, Stainless steel |
| Maximal utsugskapacitet: | 500 m³/uur |
| Extraktionsmetod: | Luchtafvoer |
| Vätskedynamisk effektivitetsklass: | D |
| Ljuseffektivitetsklass: | A |
| Fettfilter effektivitetsklass: | C |
| Ljudnivå (låg hastighet): | 57 dB |
| Minsta avstånd från elektrisk häll: | 500 mm |
| Minsta avstånd från gasspis: | 650 mm |
| Antal lampor: | 2 gloeilamp(en) |
| Typ lampa: | LED |
| Soort vetfilter: | Aluminium/houtskool |
| Tvättbart filter: | Ja |
| Höjd (min): | 605 mm |
| Höjd (max): | 1020 mm |
| Ljudnivå (hög hastighet: | 69 dB |
| Maximal återcirkulationskapacitet: | 300 m³/uur |
| Avtagbart filter: | Ja |
| Antal filter: | 2 stuk(s) |
| Antal hastigheter: | 3 |
| Strömförbrukning (i standby): | 0.01 W |
| Modell: | Inbyggd |
| AC-ingångsspänning: | 220 - 240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 Hz |
| Energieffektivitetsskala: | A+++ tot D |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Fettfilter typ: | Aluminium |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Ljudnivå Lc IEC: | 64 dB |
| Lampor: | 1 W |
| Ansluten effekt: | 277 W |
| Maximal flödeskapacitet: | 544 m³/h |
| Intensiv hastighet: | Ja |
| Energiklass, flödesdynamik: | B |
| Energiklass, belysning: | A |
| Energiklass, fettfiltrering: | C |
| Ljudnivå (hög hastighet): | 64 dB |
| Bullernivå (intensiv hastighet): | 68 dB |
| Ljudnivå (medelhög hastighet): | 58 dB |
Fläktkåpa Smeg Manualer
9 April 2025
2 April 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
Fläktkåpa Manualer
Nyaste Fläktkåpa Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025