Smeg KSG52HE Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg KSG52HE (13 sidor) i kategorin Fläktkåpa. Guiden har ansetts hjälpsam av 18 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Smeg KSG52HE eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/13

IT Istruzioni di montaggio e d'uso
EN Instruction on mounting and use
PT Instruções para montagem e utilização
ES Montaje y modo de empleo
FR Prescriptions de montage et mode d’emploi
NL Montagevoorschriften en gebruiksaanwijzingen
DE Montage- und Gebrauchsanweisung
FI Asennus- ja käyttöohjeet
SV Monterings- och bruksanvisningar
NO Instrukser for montering og bruk
DA Bruger- og monteringsvejledning
RU
PL Instrukcja montau i obsugi
AR
KSG52E
KSG70E
KSG52HE
KSG70HE
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Fläktkåpa |
| Modell: | KSG52HE |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 4300 g |
| Bredd: | 534 mm |
| Djup: | 300 mm |
| Höjd: | 208 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 71 kWh |
| Förpackningens bredd: | 580 mm |
| Motoreffekt: | 140 W |
| Belysningsstyrka: | 73 lx |
| Ljudnivå (låg hastighet): | 62 dB |
| Antal lampor: | 2 lampor |
| Tvättbart filter: | Ja |
| Höjd (min): | 177 mm |
| Antal filter: | 1 styck |
| Antal hastigheter: | 3 |
| Ursprungsland: | Italien |
| Modell: | Inbyggd |
| Produktens färg: | Silver |
| Kontrolltyp: | Slider |
| Löstagbart filter: | Ja |
| Låddjup: | 240 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 5820 g |
| Tryck (Pa): | 218 |
| Fettfilter typ: | Aluminium |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Ljudnivå Lc IEC: | 67 dB |
| Lampor: | 3 W |
| Ansluten effekt: | 146 W |
| Typ av fläkt: | Frånluft/recirkulerande |
| Maximal flödeskapacitet: | 368 m³/h |
| Evakueringsanslutning diameter: | 120 mm |
| Diskmaskin filter: | Nej |
| Energiklass, flödesdynamik: | E |
| Energiklass, belysning: | D |
| Energiklass, fettfiltrering: | D |
| Exhaust plats: | Övre |
| Belysningsposition: | Bak |
| Ljudnivå (hög hastighet): | 67 dB |
| Minsta avstånd från elektrisk spis: | 500 mm |
| Minsta avstånd från gashäll: | 650 mm |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Nej |
| Ljudnivå (medelhög hastighet): | 66 dB |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg KSG52HE ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Fläktkåpa Smeg Manualer
9 April 2025
2 April 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
1 Februari 2025
28 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
Fläktkåpa Manualer
Nyaste Fläktkåpa Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025