Smeg KD100HXE Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg KD100HXE (152 sidor) i kategorin Fläktkåpa. Guiden har ansetts hjälpsam av 19 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Smeg KD100HXE eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Fläktkåpa |
| Modell: | KD100HXE |
| Vikt: | 22500 g |
| Bredd: | 1000 mm |
| Djup: | 540 mm |
| Höjd: | 800 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 39 kWh |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Förpackningens bredd: | 1560 mm |
| Motoreffekt: | 275 W |
| Belysningsstyrka: | 166 lx |
| Ljudnivå (låg hastighet): | 49 dB |
| Antal lampor: | 2 lampor |
| Höjd (min): | 800 mm |
| Antal filter: | 3 styck |
| Antal hastigheter: | 3 |
| Höjd utan skorsten: | 350 mm |
| Ursprungsland: | Italien |
| Modell: | Väggmonterad |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Låddjup: | 500 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 27000 g |
| Tryck (Pa): | 483 |
| Fettfilter typ: | Rostfritt stål |
| Höjd (max.): | 1230 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Ljudnivå Lc IEC: | 68 dB |
| Installationsfack, bredd: | 1000 mm |
| Installationsfack, djup: | 540 mm |
| Installationsfack, höjd: | 800 mm |
| Lampor: | 1 W |
| Ansluten effekt: | 277 W |
| Typ av fläkt: | Frånluft/recirkulerande |
| Maximal flödeskapacitet: | 639 m³/h |
| Intensiv hastighet: | Ja |
| Evakueringsanslutning diameter: | 150 mm |
| Energiklass, flödesdynamik: | A |
| Energiklass, belysning: | A |
| Energiklass, fettfiltrering: | D |
| Exhaust plats: | Övre |
| Ljudnivå (hög hastighet): | 68 dB |
| Minsta avstånd från elektrisk spis: | 650 mm |
| Minsta avstånd från gashäll: | 750 mm |
| Bullernivå (intensiv hastighet): | 72 dB |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Nej |
| Ljudnivå (medelhög hastighet): | 58 dB |
| Boost-lägets luftutsugseffekt: | 792 m³/h |
| Djup (min): | 540 mm |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg KD100HXE ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Fläktkåpa Smeg Manualer
9 April 2025
2 April 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
1 Februari 2025
28 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
Fläktkåpa Manualer
Nyaste Fläktkåpa Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025