Smeg KSG70HE Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg KSG70HE (13 sidor) i kategorin Fläktkåpa. Denna manual har varit användbar för 23 personer och betygsatt av 5 användare till ett genomsnitt på 4.2 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
13
Nedladdningar
1.797
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Fläktkåpa |
| Modell: | KSG70HE |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 5500 g |
| Bredd: | 734 mm |
| Djup: | 300 mm |
| Höjd: | 208 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 71 kWh |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Förpackningens bredd: | 605 mm |
| Motoreffekt: | 140 W |
| Belysningsstyrka: | 73 lx |
| Motor ingår: | Ja |
| Antal motorer: | 1 |
| Ljudnivå (låg hastighet): | 62 dB |
| Antal lampor: | 2 lampor |
| Tvättbart filter: | Ja |
| Antal filter: | 2 styck |
| Antal hastigheter: | 3 |
| Höjd utan skorsten: | 177 mm |
| Ursprungsland: | Italien |
| Modell: | Inbyggd |
| Produktens färg: | Silver |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Löstagbart filter: | Ja |
| Låddjup: | 370 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 7120 g |
| Tryck (Pa): | 218 |
| Fettfilter typ: | Aluminium |
| Höjd (max.): | 207.8 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Ljudnivå Lc IEC: | 67 dB |
| Lampor: | 3 W |
| Ansluten effekt: | 146 W |
| Typ av fläkt: | Bedrivs |
| Maximal flödeskapacitet: | 368 m³/h |
| Evakueringsanslutning diameter: | 120 mm |
| Energiklass, flödesdynamik: | E |
| Energiklass, belysning: | D |
| Energiklass, fettfiltrering: | D |
| Exhaust plats: | Övre |
| Belysningsposition: | Bak |
| Ljudnivå (hög hastighet): | 67 dB |
| Minsta avstånd från elektrisk spis: | 500 mm |
| Minsta avstånd från gashäll: | 650 mm |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Nej |
| Kontrollventil: | Ja |
| Ljudnivå (medelhög hastighet): | 66 dB |
Fläktkåpa Smeg Manualer
9 April 2025
2 April 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
Fläktkåpa Manualer
Nyaste Fläktkåpa Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025