Smeg KT90BLE Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg KT90BLE (14 sidor) i kategorin Fläktkåpa. Guiden har ansetts hjälpsam av 19 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Smeg KT90BLE eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/14

Libretto di Istruzioni (IT)
Instruction booklet (EN)
(AR)
Mode d’emploi (FR)
Bedienungsanleitung (DE)
Instruktionsvejledning (DA)
Manual de instrucciones (ES)
Instrukcja (PL)
Manual de lnstruções (PT)
Instructiehandleiding (NL)
Bruksanvisning (NO)
Руководство по эксплуатации (RU)
Instruktionshandbo (SV)
Ohjekirja (FI)
Downloaded from www.vandenborre.be
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Fläktkåpa |
| Modell: | KT90BLE |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 16500 g |
| Bredd: | 900 mm |
| Djup: | 480 mm |
| Höjd: | 740 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 61 kWh |
| Sladdlängd: | 1 m |
| Förpackningens bredd: | 965 mm |
| Motoreffekt: | 275 W |
| Belysningsstyrka: | 225 lx |
| Antal motorer: | 1 |
| Ljudnivå (låg hastighet): | 49 dB |
| Antal lampor: | 2 lampor |
| Höjd (min): | 900 mm |
| Antal filter: | 3 styck |
| Antal hastigheter: | 3 |
| Höjd utan skorsten: | 307 mm |
| Ursprungsland: | Italien |
| Modell: | Väggmonterad |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Löstagbart filter: | Ja |
| Låddjup: | 515 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 21400 g |
| Tryck (Pa): | 434 |
| Fettfilter typ: | Aluminium |
| Höjd (max.): | 1175 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Ljudnivå Lc IEC: | 61 dB |
| Installationsfack, bredd: | 900 mm |
| Installationsfack, djup: | 480 mm |
| Installationsfack, höjd: | 740 mm |
| Lampor: | 1 W |
| Ansluten effekt: | 278 W |
| Typ av fläkt: | Frånluft/recirkulerande |
| Maximal flödeskapacitet: | 567 m³/h |
| Intensiv hastighet: | Ja |
| Evakueringsanslutning diameter: | 150 mm |
| Energiklass, flödesdynamik: | A |
| Energiklass, belysning: | A |
| Energiklass, fettfiltrering: | C |
| Ljudnivå (hög hastighet): | 61 dB |
| Minsta avstånd från elektrisk spis: | 650 mm |
| Minsta avstånd från gashäll: | 750 mm |
| Bullernivå (intensiv hastighet): | 69 dB |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Nej |
| Ljudnivå (medelhög hastighet): | 57 dB |
| Boost-lägets luftutsugseffekt: | 788 m³/h |
| Djup (min): | 480 mm |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg KT90BLE ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Fläktkåpa Smeg Manualer
9 April 2025
2 April 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
1 Februari 2025
28 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
Fläktkåpa Manualer
Nyaste Fläktkåpa Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025