Smeg KV26P Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg KV26P (5 sidor) i kategorin Fläktkåpa. Denna manual har varit användbar för 16 personer och betygsatt av 8 användare till ett genomsnitt på 4.2 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
5
Nedladdningar
369
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Fläktkåpa |
| Modell: | KV26P |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 14180 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 439 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 49 kWh |
| Motoreffekt: | 230 W |
| Belysningsstyrka: | 261 lx |
| Motor ingår: | Ja |
| Antal motorer: | 1 |
| Ljudnivå (låg hastighet): | 44 dB |
| Antal lampor: | 2 lampor |
| Antal filter: | 2 styck |
| Antal hastigheter: | 3 |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Dimbar belysning: | Ja |
| Höjd utan skorsten: | 459 mm |
| Modell: | Väggmonterad |
| Produktens färg: | Gräddfärgad |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Löstagbart filter: | Ja |
| Tryck (Pa): | 453 |
| Fettfilter typ: | Aluminium/kol |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Material, hölje: | Glas |
| Växelström Frekvens: | 50-60 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Ljudnivå Lc IEC: | 58 dB |
| Lampor: | 1.1 W |
| Ansluten effekt: | 232 W |
| Typ av fläkt: | Recirkulerande |
| Maximal flödeskapacitet: | 670 m³/h |
| Intensiv hastighet: | Ja |
| Evakueringsanslutning diameter: | 150 mm |
| Energiklass, flödesdynamik: | A |
| Energiklass, belysning: | A |
| Energiklass, fettfiltrering: | C |
| Exhaust plats: | Övre |
| Filterrengöring indikator: | Ja |
| Ljudnivå (hög hastighet): | 58 dB |
| Minsta avstånd från elektrisk spis: | 450 mm |
| Minsta avstånd från gashäll: | 650 mm |
| Bullernivå (intensiv hastighet): | 67 dB |
| Kontrollventil: | Ja |
| Ljudnivå (medelhög hastighet): | 51 dB |
Fläktkåpa Smeg Manualer
9 April 2025
2 April 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
Fläktkåpa Manualer
Nyaste Fläktkåpa Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025