Smeg LBB14PK-2 Bruksanvisning
Smeg tvättmaskin LBB14PK-2
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg LBB14PK-2 (28 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 10 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Smeg LBB14PK-2 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/28

LAVATRICE
WASHING MACHINE
LAVE-LINGE
WASCHVOLLAUTOMAT
LAVADORA
LIBRETTO ISTRUZIONI IT
INSTRUCTION MANUAL EN
MANUEL D'INSTRUCTIONS FR
GEBRAUCHSANLEITUNG DE
MANUAL DE INSTRUCCIONES ES
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | LBB14PK-2 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 690 mm |
| Höjd: | 890 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A++ |
| Ljudnivå (tvätt): | 59 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Självrengörande: | Ja |
| Cykeltid (max): | 150 min |
| Antal tvättprogram: | 15 |
| Ursprungsland: | Italien |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Tvättprogram: | Blouse/shirt, Cold, Cotton, Daily care, Easy care, Eco, Hand/wool, Intensive/outdoor, Jeans/denim, Mix, Night, Quick, Sport, Synthetics |
| Certifiering: | EU 1061/2010 |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 600 RPM |
| Displaybelysning: | Ja |
| Dörrdiameter: | 300 mm |
| Nominell kapacitet: | 7 kg |
| Vattenkapacitet: | Kall |
| Invändigt material: | Polypropylen |
| Produktens färg: | Rosa |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 10340 l |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Tvättklass: | A |
| Belysningsfärg: | Bärnsten |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Installationsfack, bredd: | 600 mm |
| Laddning: | Frontmatad |
| Dörr färg: | Rosa |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 79 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 15 min |
| Vattenförbrukning per omgång: | 47 l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 1.03 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.8 W |
| Ansluten effekt: | 2200 W |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Restfukt: | 54.5 % |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 193 kWh |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.2 W |
| Indikator för LED-programstadie: | Ja |
| Extrasköljning: | Ja |
| Halv-belastning: | Ja |
| Dörröppningsvinkel: | 110 ° |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
| Sensor programval: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg LBB14PK-2 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Smeg Manualer
11 Oktober 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
6 Juni 2025
1 April 2025
10 Mars 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026