Smeg LBS105F2 Bruksanvisning
Smeg tvättmaskin LBS105F2
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg LBS105F2 (18 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 14 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Smeg LBS105F2 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/18

LBS105F2
Lavatrice
Washing Machine
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | LBS105F2 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 477 mm |
| Höjd: | 840 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A++ |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1000 RPM |
| Antal tvättprogram: | 11 |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Black, Hand/wool, Mix, Quick |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 600 RPM |
| Sköljstopp: | Ja |
| Nominell kapacitet: | 5 kg |
| Invändigt material: | Plast |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 7260 l |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Laddning: | Frontmatad |
| Dörr färg: | Silver |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | C |
| Fördröjd start: | 9 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Vattenförbrukning per omgång: | - l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | - kWh |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 146 kWh |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Dörröppningsvinkel: | 165 ° |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
| Lucköppningens diameter: | 300 mm |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg LBS105F2 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Smeg Manualer
11 Oktober 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
6 Juni 2025
1 April 2025
10 Mars 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026