Smeg LBF127 Bruksanvisning
Smeg tvättmaskin LBF127
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg LBF127 (75 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 26 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Smeg LBF127 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/75

WASHING MACHINE
INSTRUCTION MANUAL
EN
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | LBF127 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 550 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Sladdlängd: | 2.25 m |
| Ljudnivå (tvätt): | - dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1200 RPM |
| Cykeltid (max): | 170 min |
| Antal tvättprogram: | 15 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 77 kWh |
| Tvättprogram: | Blouse/shirt, Cold, Cotton, Eco, Hand, Wool, Intensive/outdoor, Jeans/denim, Mix, Night, Quick, Sport, Synthetics, Rinse & spin, Delicate/silk |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 500 RPM |
| Displaybelysning: | Ja |
| Dörrdiameter: | 300 mm |
| Nominell kapacitet: | 7 kg |
| Behållare för flytande tvättmedel: | Ja |
| Invändigt material: | Polyuretan |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Energiklass: | E |
| Belysningsfärg: | Orange |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Bulleremission, klass: | A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 54 l |
| Dörr färg: | Transparent |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | C |
| Ljudnivå (spinn): | 72 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Vattenförbrukning per omgång: | 44 l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.774 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 1 W |
| Ansluten effekt: | 2200 W |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Restfukt: | 55 % |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Extrasköljning: | Ja |
| Skrynkelreducering: | Ja |
| Dörröppningsvinkel: | 180 ° |
| Av- och på-knapp: | Ja |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
| Automatisk tvättigenkänning: | Ja |
| Högsta tvättemperatur: | 90 ° C |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg LBF127 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Smeg Manualer
11 Oktober 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
6 Juni 2025
1 April 2025
10 Mars 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026