Smeg LBW108E-1 Bruksanvisning
Smeg tvättmaskin LBW108E-1
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg LBW108E-1 (52 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 12 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Smeg LBW108E-1 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/52

ELECTRONIC
WASHING MACHINE
USER MANUAL
BEFORE USING THE WASHI
NG MACHINE, YOU SHOULD
CERTAINLY READ THE INFORMATION IN USER’S MANUAL.
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | LBW108E-1 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 557 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Ljudnivå (tvätt): | 58 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1000 RPM |
| Ljudnivå (torkning): | 76 dB |
| Antal tvättprogram: | 15 |
| Tvättprogram: | Blouse/shirt, Hand/wool, Jeans, Quick, Sport, Delicate/silk |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 400 RPM |
| Nominell kapacitet (tvätt): | 8 kg |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LCD |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 10224 l |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Laddning: | Frontmatad |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | C |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Energiförbrukning vid tvätt: | - kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 250 kWh |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Vattenförbrukning tvätt & torkning per cykel: | - l |
| Energiförbrukning vid disk och torkning: | - kWh |
| Tork-kapacitet: | 8 kg |
| Extrasköljning: | Ja |
| Årlig energiförbrukning tvätt & torkning: | 250 kWh |
| Årlig vattenförbrukning tvätt & torkning: | 10224 l |
| Torkklass: | C |
| Dörröppningsvinkel: | 135 ° |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg LBW108E-1 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Smeg Manualer
11 Oktober 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
6 Juni 2025
1 April 2025
10 Mars 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026