Smeg LBW85S Bruksanvisning
Smeg tvättmaskin LBW85S
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg LBW85S (29 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 29 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Smeg LBW85S eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/29
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | LBW85S |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 60500 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 400 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Ljudnivå (tvätt): | 58 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 800 RPM |
| Cykeltid (max): | 170 min |
| Antal tvättprogram: | 23 |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Black, Quick, Sport |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 400 RPM |
| Nominell kapacitet: | 5 kg |
| Vattenkapacitet: | Kall |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Vikt inkl. förpackning: | 63000 g |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 9007 l |
| Djup med öppen dörr: | 300 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Tvättklass: | D |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Laddning: | Frontmatad |
| Dörr färg: | Vit |
| Ljudnivå (spinn): | 75 dB |
| Vattenförbrukning per omgång: | - l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.85 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Restfukt: | 71 % |
| Halv-belastning: | Nej |
| Dörröppningsvinkel: | 150 ° |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg LBW85S ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Smeg Manualer
11 Oktober 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
6 Juni 2025
1 April 2025
10 Mars 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
