Smeg SWE128D Bruksanvisning
Smeg tvättmaskin SWE128D
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SWE128D (19 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 20 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Smeg SWE128D eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/19

Washing Machine
Lavatrice
SWE108D
SWE128D
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | SWE128D |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | - mm |
| Djup: | - mm |
| Höjd: | - mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Ljudnivå (tvätt): | 55 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1200 RPM |
| Cykeltid (max): | 178 min |
| Antal tvättprogram: | 16 |
| Doseringsassistent: | Ja |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Black, Cold, Hand/wool |
| Nominell kapacitet: | 8 kg |
| Vattenkapacitet: | Kall |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 11000 l |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Tvättklass: | B |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Laddning: | Frontmatad |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Ljudnivå (spinn): | 76 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Vattenförbrukning per omgång: | - l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 1.389 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Restfukt: | 53 % |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 248 kWh |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Dörröppningsvinkel: | 180 ° |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SWE128D ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Smeg Manualer
11 Oktober 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
6 Juni 2025
1 April 2025
10 Mars 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026