Smeg SWM106 Bruksanvisning
Smeg tvättmaskin SWM106
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SWM106 (19 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 38 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Smeg SWM106 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/19

FULL ELECTRONIC
WASHING MACHINE
USER MANUAL
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | SWM106 |
| Enhetsplacering: | Vrijstaand |
| Typ av operation: | Rotary, Touch |
| Färg på produkten: | Wit |
| Dörrgångjärn: | Links |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 75900 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 605 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Nettoskatt: | 1850 W |
| Plugg typ: | Type F (CEE 7/4) |
| Typ av laddare: | Voorbelading |
| Dörrfärg: | Grey, White |
| Trummaterial: | Roestvrijstaal |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Trumminnehåll: | 71 l |
| Fördröjd starttimer: | Ja |
| Indikering av återstående tid: | Ja |
| Barnlås: | Ja |
| Wi-Fi-kontroll: | Nee |
| Energie-efficiëntieklasse: | A |
| Förpackningens vikt: | 77400 g |
| Förpackningens bredd: | 645 mm |
| Djuppackning: | 670 mm |
| Förpackningshöjd: | 890 mm |
| Tvätt energiförbrukning: | 0.514 kWu |
| Vattenförbrukning per cykel: | 52 l |
| Centrifuger läkemedelsklass: | B |
| Ljudnivå (tvätt): | - dB |
| Övervakning av lödderskum: | Ja |
| Obalans kontrollsystem: | Ja |
| Justerbar centrifughastighet: | Ja |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Nuvarande: | 10 A |
| Bulleremissionsklass: | B |
| Inverterteknik: | Ja |
| Lägg till klädfunktion (paus): | Ja |
| Ljudnivå under centrifugering: | 76 dB |
| Restfuktprocent: | 53 procent |
| Cykeltid (max): | 235 min |
| Antal tvättprogram: | 14 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 51 kWu |
| På-/-Av-knapp: | Ja |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Låg inbyggd kapacitet (öppen upptill): | Nee |
| Kåpa material: | Kunststof |
| Översvämningsskydd: | Ja |
| AquaStop-funktion: | Nee |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Strömförbrukning (i standby): | 0.5 W |
| Fjärrstöd för smartphone: | Nee |
| Strömförbrukning (när avstängd): | 0.5 W |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 400 RPM |
| LED programförloppsindikator: | Nee |
| Rinse Plus-funktion: | Ja |
| Öppen dörr: | Opening aan zijkant |
| Automatiskt doseringssystem: | Nee |
| Nominell kapacitet: | 10 kg |
| AC-ingångsspänning: | 220-240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 Hz |
| Energieffektivitetsskala: | A tot G |
| Wasprogramma's: | Cotton, Delicate/silk, Down wear/duvet, Eco, Mix, Quick, Rinse & spin, Spin/drain, Sport, Synthetics, White, Wool |
| Typ av fotjustering: | Voor & achter |
| Garantiperiod: | 2 jaar |
| Apps funktioner: | Niet ondersteund |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SWM106 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Smeg Manualer
11 Oktober 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
6 Juni 2025
1 April 2025
10 Mars 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026