Smeg LSIA147 Bruksanvisning
Smeg tvättmaskin LSIA147
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg LSIA147 (49 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 27 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Smeg LSIA147 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/49

WASDROGER
MÁQUINA DE LAVAR E SECAR ROUPA
KOMBINERAD TVÄTTMASKIN & TORKTUMLARE
СТИРАЛЬНО-СУШИЛЬНАЯ МАШИНА
KOMBIMASKINE
PRALKO-SUSZARKA
GEBRUIKSAANWIJZING
NL
MANUAL DE INSTRUÇÕES
PT
BRUKSANVISNING
SV
РУКОВОДСТВО ПО ЭКСПЛУАТАЦИИ
RU
VEJLEDNING
DK
INSTRUKCJA OBSŁUGI
PL
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | LSIA147 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 82500 g |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 560 mm |
| Höjd: | 820 mm |
| Sladdlängd: | 2.25 m |
| Ljudnivå (tvätt): | - dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Självrengörande: | Ja |
| Ljudnivå (torkning): | - dB |
| Ursprungsland: | Italien |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Tvättprogram: | Blouse/shirt, Cold, Cotton, Eco, Wool, Intensive/outdoor, Mix, Night, Quick, Sport, Synthetics, Delicate/silk |
| Energieffektivitetsklass (tvätt): | E |
| Energieffektivitetsklass (tvätt och torkning): | E |
| Energiförbrukning per 100 cykler (tvätt): | 77 kWh |
| Energiförbrukning per 100 cykler (tvätt och torkning): | 266 kWh |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 600 RPM |
| Dörrdiameter: | 300 mm |
| Nominell kapacitet (tvätt): | 7 kg |
| Behållare för flytande tvättmedel: | Ja |
| Torkprogram: | Delicate/silk, Cloth |
| Invändigt material: | Polypropylen |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Vikt inkl. förpackning: | 84000 g |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Bulleremission, klass: | A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 52 l |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 72 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.774 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Ansluten effekt: | 2200 W |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Restfukt: | 48 % |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Vattenförbrukning tvätt & torkning per cykel: | 68 l |
| Energiförbrukning vid disk och torkning: | 2.664 kWh |
| Vattenförbrukning per tvätt: | 44 l |
| Tork-kapacitet: | 4 kg |
| Extrasköljning: | Ja |
| Cykeltid tvätt & torkning: | 330 min |
| Skrynkelreducering: | Ja |
| Dörröppningsvinkel: | 110 ° |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
| Cykeltidstvätt: | 170 min |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg LSIA147 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Smeg Manualer
11 Oktober 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
6 Juni 2025
1 April 2025
10 Mars 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026