Smeg WHT814EIN Bruksanvisning
Smeg tvättmaskin WHT814EIN
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg WHT814EIN (25 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 29 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Smeg WHT814EIN eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WHT814EIN |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 550 mm |
| Höjd: | 840 mm |
| Motor: | Borstlös |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Ljudnivå (tvätt): | 53 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Cykeltid (max): | 235 min |
| Antal tvättprogram: | 16 |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Tvättprogram: | Lingerie, Hygiene/anti-allergy, Black, Blouse/shirt, Cold, Cotton, Eco, Hand/wool, Hand, Wool, Jeans/denim, Mix, Quick, Sport, Steam, Synthetics, Delicate/silk |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 600 RPM |
| Sköljstopp: | Ja |
| Dörrdiameter: | 340 mm |
| Nominell kapacitet: | 8 kg |
| Produktens färg: | Silver, White |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 10560 l |
| Tvättklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Laddning: | Frontmatad |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Drum volym: | 55 l |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 76 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 14 min |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 1.2 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Ansluten effekt: | 2200 W |
| Lastbalansering systemet: | Nej |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Restfukt: | 53 % |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 196 kWh |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Halv-belastning: | Ja |
| Dörröppningsvinkel: | 170 ° |
| Effektförbrukning (viloläge): | 0.5 W |
| Högsta tvättemperatur: | 90 ° C |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg WHT814EIN ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Smeg Manualer
11 Oktober 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
6 Juni 2025
1 April 2025
10 Mars 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026