Smeg SF6400TB Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SF6400TB (38 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 24 personer och betygsatt av 6 användare till ett genomsnitt på 4.7 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
38
Nedladdningar
1.282
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SF6400TB |
| Färg på produkten: | Aluminium, Red |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 32900 g |
| Bredd: | 597 mm |
| Djup: | 548 mm |
| Höjd: | 592 mm |
| Grill: | Ja |
| Förpackningens bredd: | 645 mm |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Antal lampor: | 1 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 1 |
| Färg: | Ja |
| Tillgångar: | 700 W |
| Energiförbrukning (konventionell): | 1.15 kWh |
| Ugnsstorlek: | Medium |
| Ugnens termostatområde: | 50 - 250 ° C |
| Övervärme: | Ja |
| Ursprungsland: | Italien |
| Antal hyllor: | 5 galler |
| Antal bakplåtar: | 1 |
| Belysningsplats: | Sida |
| Timerlägen: | Timer |
| Non-stick beläggning: | Ja |
| AC-ingångsspänning: | 230 V |
| Bakplåt: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Låddjup: | 680 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 36600 g |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Ugnens nettokapacitet: | 70 l |
| Rengöringstyp: | Ånga |
| Dörrmaterial: | Glas |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 / 60 hz |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Ström: | 13 A |
| Installationsfack, bredd: | 568 mm |
| Installationsfack, djup: | 560 mm |
| Installationsfack, höjd: | 585 mm |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Lampor: | 40 W |
| CCATS (Commodity Classification Automated Tracking System): | 8516609000 |
| Ansluten effekt: | 3000 W |
| Grill styrka: | 1700 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Manöverplats: | Framsida |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 70 l |
| Totalt ugn: | - W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Upptiningsfunktion i ugnen: | Ja |
| Installationsfack, höjd (min): | 583 mm |
| Interiör material: | Emalj |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.8 kWh |
| Lätt att rengöra: | Ja |
| Bottenvärme: | Ja |
| Grill, hela ytan: | Ja |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 3 |
| Klar larm: | Ja |
| Brödbakningsförmåga: | Ja |
| Effekt, övre värmare: | 1000 W |
| Effekt, undre värmare: | 1200 W |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Monteringsutrymme, bredd (min): | 554 mm |
| Grillning med stängd lucka: | Ja |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026