Smeg SI1F7645B Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SI1F7645B (25 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 17 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Smeg SI1F7645B eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/25

SI1F7645B
User Manual
Hob
Benutzerin‐
formation
Kochfeld
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SI1F7645B |
| Färg på produkten: | Black, Yellow |
| Vikt: | - g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 510 mm |
| Höjd: | 49 mm |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Förpackningens vikt: | 5360 g |
| Förpackningens bredd: | 290 mm |
| Djuppackning: | 296 mm |
| Förpackningshöjd: | 472 mm |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Ursprungsland: | Tyskland |
| Yta: | Glansigt |
| Överhettningsskydd: | Ja |
| Innehåll: | 0.8 l |
| Flexibel kokzon: | Ja |
| Indikator för återstående tid: | Ja |
| Applicering med sprutpistol: | Verf |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Scrollbar |
| Låddjup: | 600 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 12300 g |
| AC-inspänning: | 220 - 400 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Antal spänningsnivåer: | 14 |
| På / av-knapp: | Ja |
| Installationsfack, bredd: | 560 mm |
| Installationsfack, djup: | 490 mm |
| Barnsäkert: | Ja |
| Kornstorlek (max): | 2.6 mm |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 4 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger bak |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Vanlig |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Sjudning |
| Kokzon 1, form: | Rektangulär |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger fram |
| Kokzon 2, form: | Rektangulär |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Diameter på platta/tillagningsyta 4: | 180 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Främre till vänster |
| Diameter på platta/tillagningsyta 3: | 145 mm |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Stor |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster bak |
| Manöverplats: | Övre höger |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Nej |
| Kokzon 1, storlek (B x D): | 220 x 220 mm |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 2300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 2300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1400 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1800 W |
| Typ av ytskikt: | Glas |
| Kokzon 3, boost: | 2500 W |
| Kokzon 2, boost: | 3200 W |
| Kastrullavkänning: | Ja |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 7200 W |
| Anslutningseffekt (gas): | - W |
| Kokzon 1, boost: | 3200 W |
| Kokzon 4, boost: | 2800 W |
| Boost-funktionen: | Ja |
| Spisens bredd, storlek: | 60 cm |
| Antal boostrar: | 4 |
| Integrerad huva: | Nej |
| Klar larm: | Ja |
| Antal flexibla tillagningszoner: | 1 |
| Kombizon: | Ja |
| Kokzon 2, storlek (B x D): | 220 x 220 mm |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
| Stop & Go-funktion: | Ja |
| Kantprofil: | Fasning |
| Snabbval av effektnivå: | Ja |
| Typ av flexibel kokzon: | Smeg Flexi4Zone |
| Flexibel kokzon 1, storlek (B x D): | 459 x 219 mm |
| Antal äggklockor: | 4 |
| Antal end cooking-timers: | 4 |
| Automatisk inställning för kastrullstorlek: | Ja |
| Indikator för minsta kastrulldiameter: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SI1F7645B ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026