Smeg SI7643B Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SI7643B (23 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 10 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Smeg SI7643B eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/23

SI7643B
Gebruik‐
saanwijzing
Kookplaat
Istruzioni per
l’uso
Piano cot‐
tura
Manual de
instrucciones
Placa de
cocción
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SI7643B |
| Vikt: | 11200 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 510 mm |
| Höjd: | 49 mm |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Förpackningens bredd: | 678 mm |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Ursprungsland: | Tyskland |
| Yta: | Glansigt |
| Överhettningsskydd: | Ja |
| Indikator för återstående tid: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Scrollbar |
| Låddjup: | 600 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 12000 g |
| AC-inspänning: | 220 - 400 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Antal spänningsnivåer: | 14 |
| På / av-knapp: | Ja |
| Installationsfack, bredd: | 560 mm |
| Installationsfack, djup: | 490 mm |
| Barnsäkert: | Ja |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 4 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Diameter på platta/tillagningsyta 1: | 210 mm |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger bak |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Sjudning |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Vanlig |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger fram |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Diameter på platta/tillagningsyta 4: | 145 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Vänster bak |
| Diameter på platta/tillagningsyta 2: | 180 mm |
| Diameter på platta/tillagningsyta 3: | 180 mm |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Vanlig |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Främre till vänster |
| Manöverplats: | Övre höger |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Nej |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 2300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 2800 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1800 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1400 W |
| Typ av ytskikt: | Glas |
| Kokzon 3, boost: | 2800 W |
| Kokzon 2, boost: | 2800 W |
| Kastrullavkänning: | Ja |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 7200 W |
| Anslutningseffekt (gas): | - W |
| Kokzon 1, boost: | 3700 W |
| Kokzon 4, boost: | 2500 W |
| Boost-funktionen: | Ja |
| Spisens bredd, storlek: | 60 cm |
| Antal boostrar: | 4 |
| Integrerad huva: | Nej |
| Klar larm: | Ja |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
| Stop & Go-funktion: | Ja |
| Kantprofil: | Fasning |
| Snabbval av effektnivå: | Ja |
| Kemikalieskattesänkning (Sverige): | 50 |
| Antal äggklockor: | 4 |
| Antal end cooking-timers: | 4 |
| Automatisk inställning för kastrullstorlek: | Ja |
| Indikator för minsta kastrulldiameter: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SI7643B ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026