Smeg SIH7933B Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SIH7933B (26 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 4 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Smeg SIH7933B eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/26

SIH7933B
User Manual
Hob
Notice d'utili‐
sation
Table de
cuisson
Benutzerin‐
formation
Kochfeld
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SIH7933B |
| Timer: | Ja |
| Vikt: | 10700 g |
| Bredd: | 900 mm |
| Djup: | 410 mm |
| Höjd: | 49 mm |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Förpackningens bredd: | 1170 mm |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Ursprungsland: | Tyskland |
| Yta: | Glansigt |
| Överhettningsskydd: | Ja |
| Indikator för återstående tid: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Scrollbar |
| Låddjup: | 630 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 13800 g |
| AC-inspänning: | 220 - 400 V |
| Material, hölje: | Glas |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 / 60 hz |
| Antal spänningsnivåer: | 14 |
| På / av-knapp: | Ja |
| Ström: | 33 A |
| Installationsfack, bredd: | 880 mm |
| Installationsfack, djup: | 380 mm |
| Barnsäkert: | Ja |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 3 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 3 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Diameter på platta/tillagningsyta 1: | 210 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Stor |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Central |
| Diameter på platta/tillagningsyta 2: | 210 mm |
| Diameter på platta/tillagningsyta 3: | 210 mm |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Stor |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Nej |
| Typ av timer: | Digital |
| Alarm: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 2300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 2300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 2300 W |
| Typ av ytskikt: | Glas |
| Lätt att rengöra: | Ja |
| Kokzon 3, boost: | 3200 W |
| Kokzon 2, boost: | 3200 W |
| Kastrullavkänning: | Ja |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 6800 W |
| Anslutningseffekt (gas): | - W |
| Kokzon 1, boost: | 3200 W |
| Boost-funktionen: | Ja |
| Spisens bredd, storlek: | 90 cm |
| Hällskydd för spishäll: | Nej |
| Antal boostrar: | 3 |
| Integrerad huva: | Nej |
| Klar larm: | Ja |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
| Stop & Go-funktion: | Ja |
| Kantprofil: | Fasning |
| Snabbval av effektnivå: | Ja |
| Antal äggklockor: | 3 |
| Antal end cooking-timers: | 3 |
| Automatisk inställning för kastrullstorlek: | Ja |
| Indikator för minsta kastrulldiameter: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SIH7933B ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026