Smeg GKE75 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg GKE75 (16 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 9 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Smeg GKE75 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/16

Contents
THESE INSTRUCTIONS ARE VALID ONLY FOR END USER COUNTRIES WHOSE
IDENTIFICATION SYMBOLS APPEAR ON THE COVER OF THIS MANUAL.
qualified
technician
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | GKE75 |
| Färg på produkten: | Turkoois |
| Vikt: | 10190 g |
| Bredd: | 790 mm |
| Djup: | 500 mm |
| Höjd: | 120 mm |
| Förpackningens vikt: | 11758 g |
| Förpackningens bredd: | 260 mm |
| Djuppackning: | 480 mm |
| Förpackningshöjd: | 845 mm |
| Snäll: | Opblaasbare boot |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Antal gasbrännare: | 5 |
| Typ av förpackning: | Gekleurde doos |
| Maximal viktkapacitet: | 110 kg |
| Längd: | 3220 mm |
| Rekommenderad användning: | Reizen/recreatie |
| Antal personer: | 1 persoon/personen |
| (Ytter) huvudpaketets höjd: | 855 mm |
| (Ytter) huvudförpackningens bredd: | 270 mm |
| (Ytre) huvudpaketets längd: | 390 mm |
| Batterier-ingår: | Nee |
| Minimum antal: | 1 stuk(s) |
| Inkluderar reparationsprodukt: | Ja |
| Tömda mått (B x L): | 820 x 3200 mm |
| Inklusive åror: | Ja |
| Antal åror: | 1 |
| Handbollspompa: | Ja |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Wok brännare: | Ja |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 5 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger bak |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Vanlig |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Extra stor |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Central |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Främre till vänster |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Sjudning |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster bak |
| Sjuda brännare / kokzon: | 1050 W |
| Regelbunden brännare / kokzon: | 1650 W |
| Stora brännare / kokzon: | 2550 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 2550 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1050 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 3900 W |
| Extra stor hög hastighet brännare / kokzon: | 3900 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1650 W |
| Dimensioner på Installationsfack (BxDxH): | 560 x 478 x 40 mm |
| Typ av ytskikt: | Rostfritt stål |
| Lätt att rengöra: | Ja |
| Termoelement skydd: | Ja |
| Wok brännare läge: | Mitten |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 1650 W |
| Wokbrännarens effekt: | 3900 W |
| Typ av platta/tillagningsyta 5: | Vanlig |
| Kokzon 5, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 5: | Höger fram |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 5: | gas |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg GKE75 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026