Sogo SS-5502 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Sogo SS-5502 (4 sidor) i kategorin Tv. Guiden har ansetts hjälpsam av 31 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Sogo SS-5502 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/4

manual de instrucciones / instructions for use
mode d’emploi / manual de instruçoes
gebrauchsanweisung / manuale d’instruzioni
SMART TV
COLOR HD LED 55”
ref. SS-5502
Precaución: lea y conserve estas importantes instrucciones
Caution: please read and preserve these important instructions
2015 / 863 / EU
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Sogo |
| Kategori: | Tv |
| Modell: | SS-5502 |
| Skärm diagonal: | 55 " |
| Upplösning: | 3840 x 2160 pixlar |
| Wi-Fi: | Ja |
| Wi-Fi-standarder: | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Ljudformat som stöds: | AAC, AC3, EAC3, WAV, WMA |
| Videoformat som stöds: | AVI, MKV, MPEG1, MPEG2, MPEG4 |
| Skärmform: | Platt |
| Ljusstyrka: | 350 cd/m² |
| LED-bakgrundsbelysning: | Ja |
| Antal HDMI-portar: | 3 |
| Strömförbrukning (max): | 150 W |
| HDR-stöd: | Nej |
| Common Interface Plus (CI+): | Nej |
| Typ av tuner: | Analog och digital |
| Internet-TV: | Ja |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | G |
| Energieffektivitetsklass (HDR): | G |
| Miracast: | Nej |
| Rullbar skärm: | Nej |
| Automatisk kanalsökning: | Ja |
| Fjärrkontroll ingår: | Ja |
| Antal mottagare: | 1 tuners |
| HD-typ: | UHD+ |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Bredd (utan stativ): | 1098 mm |
| Höjd (utan stativ): | 634 mm |
| Bredd (med stativ): | 1098 mm |
| Djup (med stativ): | 218 mm |
| Höjd (med stativ): | 690 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| Analogt signalformatsystem: | NTSC, PAL BG, PAL DK, PAL I, SECAM B/G, SECAM D/K, SECAM L |
| Uteffekt (RMS): | - W |
| Djup (utan stativ): | 85 mm |
| Digitalt signalformatsystem: | DVB-T2 |
| Elektronisk programguide (EPG): | Ja |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 86 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | 88 kWh |
| Installerat operativsystem: | Android |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | - W |
| AC-inspänning: | 180 - 240 V |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Smart-TV: | Ja |
| Bildkomprimeringsformat: | BMP, JPEG, PNG |
| Text-TV funktioner: | Ja |
| Antal USB 2.0 anslutningar: | 2 |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.35 W |
| Kontrastförhållande (medel): | 1300:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Processorkärnor: | 4 |
| Svarstid (medel): | 8 ms |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Antal RF-ingångar: | 1 |
| Vanligt gränssnitt (CI): | Ja |
| Timeshift-funktion: | Ja |
| Inspelning via USB: | Nej |
| Operativsystemversion: | 9 |
| Hotelläge: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Sogo SS-5502 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Tv Sogo Manualer
9 Mars 2026
18 September 2024
9 September 2024
25 Augusti 2024
22 Augusti 2024
21 Augusti 2024
13 Augusti 2024
12 Augusti 2024
9 Augusti 2024
4 Augusti 2024
Tv Manualer
Nyaste Tv Manualer
3 April 2026
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
26 Mars 2026