StarTech.com ADJSHELFHD Bruksanvisning
StarTech.com Inte kategoriserad ADJSHELFHD
Läs gratis den bruksanvisning för StarTech.com ADJSHELFHD (2 sidor) i kategorin Inte kategoriserad. Guiden har ansetts hjälpsam av 23 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om StarTech.com ADJSHELFHD eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/2

Instruction Manual
DE: Bedienungsanleitung - de.startech.com
FR: Guide de l'utilisateur - fr.startech.com
ES: Guía del usuario - es.startech.com
IT: Guida per l'uso - it.startech.com
NL: Gebruiksaanwijzing - nl.startech.com
PT: Guia do usuário - pt.startech.com
Manual Revision: 05/08/2012
For the most up-to-date information, please visit: www.startech.com
Packaging Contents
•1xShelfBody
•2xFrontMountingBracket
•2xRearMountingBracket
•8xM5x12HexScrew
ADJSHELFHD / ADJSHELFHDV
1U Adjustable Depth Heavy Duty Fixed / Vented Rack Mount Shelf - 175lbs / 80kg
Installation
1.Locateasuitablelocationintherack/cabinettomounttheshelf-
theshelfitselfrequires1Uofspace.
2.Iftherackusessquaremountingholes,installtheincludedcage
nutsintothesquaremountingholesonthefrontpostsoftherack.
3.Placetheshelfintotherackandalignthemountingpointsonthe
frontbracketsoftheshelfwiththemountingpointsontherack
(e.g.thecagenuts,ifused).
4.Usetheprovidedcabinetscrewstosecuretheshelftotherack.If
notusingtheincludedcagenutsorM6threadedrackposts,the
appropriatemountinghardwarefortherackshouldbeused.
5.Makesurethescrewsareproperlytightenedandtheshelfhasno
movementbeforeattemptingtoplaceanythingontheshelf.Be
suretoobservethemaximumweightcapacityoftheshelf.
*ADJSHELFHD Shown
*ADJSHELFHDV Shown
Warning: Topreventbodilyinjury,pleaseensurethattherackis
installedinastructurallysoundenvironmentwithaleveloorand
thatallhardwarehasbeenassembledsecurely,andcheckedfor
stabilitybeforeloadingequipment.Wheninstallingequipmentinto
therack,startfromthebottomoftherackrstandmoveupwards,
keepingtheheaviestequipmentatthebottomtoavoidasituation
wheretherackbecomestop-heavy.
Produktspecifikationer
| Varumärke: | StarTech.com |
| Kategori: | Inte kategoriserad |
| Modell: | ADJSHELFHD |
| Vikt: | 6200 g |
| Bredd: | 483 mm |
| Djup: | 700 mm |
| Höjd: | 44 mm |
| Förpackningens bredd: | 534 mm |
| Ursprungsland: | Kina |
| Modell: | Justerbar hylla |
| Snabbinstallationsguide: | Ja |
| Antal skruvar: | 16 |
| Rackkapacitet: | 1U |
| Maxvikt: | 150 kg |
| Produktens färg: | Svart |
| Monteringssats: | Ja |
| Låddjup: | 770 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 6800 g |
| Ytterförpackningens höjd: | 540 mm |
| Produkter per ytterförpackning: | 5 styck |
| Ytterförpackningens längd: | 560 mm |
| Ytterförpackningens bredd: | 780 mm |
| Hållbarhetscertifiering: | CE, RoHS |
| Material, hölje: | Stål |
| Harmonized System (HS)-kod: | 85389099 |
| Uppfyller hållbarhetskrav: | Ja |
| Efterlever industristandard: | EIA RS310-D |
| Material tjocklek: | 1 mm |
| Skruvar medföljer: | Ja |
| Antal inkluderade brickor: | 8 |
| Brickor inkluderade: | Ja |
| Inbyggnadsdjup (max): | 974 mm |
| Inbyggnadsdjup (min): | 495 mm |
| Korgmuttrar ingår: | Ja |
| Antal korgmuttrar: | 8 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med StarTech.com ADJSHELFHD ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Inte kategoriserad StarTech.com Manualer
18 Mars 2025
18 Mars 2025
3 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
Inte kategoriserad Manualer
Nyaste Inte kategoriserad Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025