StarTech.com MCM1110SFP Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för StarTech.com MCM1110SFP (2 sidor) i kategorin Inte kategoriserad. Denna manual har varit användbar för 23 personer och betygsatt av 2 användare till ett genomsnitt på 4.1 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
2
Nedladdningar
1.002
Produktspecifikationer
| Varumärke: | StarTech.com |
| Kategori: | Inte kategoriserad |
| Modell: | MCM1110SFP |
| Vikt: | 185 g |
| Bredd: | 70 mm |
| Djup: | 95 mm |
| Höjd: | 26 mm |
| Förpackningens bredd: | 284 mm |
| LED-indikatorer: | Activity, Link, Power |
| Certifiering: | CE, FCC |
| Uteffekt: | 2 A |
| Våglängd: | - nm |
| Medeltid mellan fel (MTBF): | 50000 h |
| Maximal dataöverföringshastighet: | 1000 Mbit/s |
| Spänning: | 100 - 240 V |
| Produktens färg: | Svart |
| bruksanvisning: | Ja |
| Låddjup: | 139 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 544 g |
| Typ av strömkontakt: | Typ N |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Gigabit Ethernet |
| Datahastighet för Ethernet-LAN: | 10,100,1000 Mbit/s |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd: | Nej |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 5 W |
| Temperatur vid drift: | 0 - 50 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -10 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 5 - 95 % |
| Extern strömadapter: | Ja |
| Hållbarhetscertifiering: | RoHS |
| Utgångsspänning: | 5 V |
| Material, hölje: | Stål |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Likströmsingång: | Ja |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z |
| Harmonized System (HS)-kod: | 85176990 |
| Intern: | Nej |
| Ingående ström: | 1 A |
| Jumbo Frames stöd: | Ja |
| Maximal överföringshastighet avstånd: | - m |
| Duplex systemet: | Fullständig |
| Fiberoptiska kontakten: | SFP |
| Fiberportar kvantitet: | 1 |
| Auto MDI / MDI-X: | Ja |
| Fiberlägets struktur: | Multi-mode, Single-mode |
| Omvandlare inmatningsgränssnitt: | 1000Base-T, 100Base-TX, 10Base-T |
| Omvandlare utgränssnittet: | 1000Base-LX, 1000Base-SX |
| Wavelength-division multiplexing (WDM): | Ja |
Inte kategoriserad StarTech.com Manualer
18 Mars 2025
18 Mars 2025
3 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
Inte kategoriserad Manualer
Nyaste Inte kategoriserad Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025