StarTech.com SVIDUTPEXTA Bruksanvisning
StarTech.com AV extender SVIDUTPEXTA
Läs gratis den bruksanvisning för StarTech.com SVIDUTPEXTA (2 sidor) i kategorin AV extender. Guiden har ansetts hjälpsam av 16 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om StarTech.com SVIDUTPEXTA eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/2

Instruction Manual
DE: Bedienungsanleitung - de.startech.com
FR: Guide de l'utilisateur - fr.startech.com
ES: Guía del usuario - es.startech.com
IT: Guida per l'uso - it.startech.com
NL: Gebruiksaanwijzing - nl.startech.com
PT: Guia do usuário - pt.startech.com
Manual Revision: 02/22/2012
For the most up-to-date information, please visit: www.startech.com
Packaging Contents
•2xS-VideoExtenders(localandremoteends)
•1x20cmS-Videocable
•1xInstallation/MountingKit
•1xUserManual
System Requirements
•AnS-VideovideoSource
•AnRCAcomponentaudiosource
•InputandOutputS-Videocables
•InputandOutputRCAcomponentaudiocables
•AdisplaywithanavailableS-Videoinput
SVIDUTPEXTA
S-Video Video Extender over Cat 5 with Audio
*actual product may vary from photos
Basic Setup
1.ConnecttheS-Videocabletotheoutputonthebackoftheaudio/videosource.
2.ConnecttheoppositeendoftheS-VideocableusedinStep1totheSVIDUTPEXTlocalunit(markedVIDEO).
3.ConnectanaudioRCAcomponentcabletotheoutputportslocatedontheaudio/videosource.
4.ConnecttheoppositeendofthecomponentaudiocabletotheaudioportsonthelocalSVIDUTPEXTunit(markedasL-Audio-R).
5.ConnecttheCat5cabletotheRJ45portonthelocalSVIDUTPEXTunit.
6.ConnecttheoppositeendoftheCat5cabletotheRJ45portontheremoteSVIDUTPEXTunit.
7.ConnectasecondS-VideocabletothedesignatedportontheremoteSVIDUTPEXTunit(markedVIDEO).
8.ConnecttheremainingendofthesecondS-Videocabletothemonitor/display.ForfurtherinstructionsonhowtolocatetheS-Video
port,pleaserefertothedocumentationthataccompaniedthedisplayatthetimeofpurchase.
9.ConnectanaudioRCAcomponentcabletotheaudioportslocatedontheremoteSVIDUTPEXTunit.
10.Connecttheoppositeendofthecomponentaudiocabletotheaudiooutputportslocatedontheaudiooutputdevice(i.e.Stereo
receiver,televisionetc.).
Cat5 Cable (up to 200m)
Video Source
Audio Connection
S-Video connection
Display Unit
Produktspecifikationer
| Varumärke: | StarTech.com |
| Kategori: | AV extender |
| Modell: | SVIDUTPEXTA |
| Vikt: | 460 g |
| Höjd: | 110 mm |
| Förpackningens bredd: | 82 mm |
| Videolägen som stöds: | 480i, 480p |
| Maximal upplösning: | - pixlar |
| Ljudsystem: | Stereo |
| Ljudutgång: | 1 |
| Modell: | Sändare och mottagare för AV-utrustning |
| Antal kontakter: | 6 |
| RJ-45 utgångsportar: | 1 |
| RJ-45 ingångsportar: | 1 |
| Produktens färg: | Svart |
| bruksanvisning: | Ja |
| Låddjup: | 115 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 470 g |
| Produktstorlek (BxDxH): | 77 x 110 x 24 mm |
| Hållbarhetscertifiering: | RoHS |
| Kabel inkluderad: | S-video |
| S-video ut: | 1 |
| Maximal överföringshastighet avstånd: | 200 m |
| Antal S-Video-ingångar: | 1 |
| Ljudanslutning: | 1 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med StarTech.com SVIDUTPEXTA ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
AV extender StarTech.com Manualer
2 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
AV extender Manualer
Nyaste AV extender Manualer
8 April 2025
1 April 2025
1 April 2025
1 April 2025
1 April 2025
1 April 2025
26 Februari 2025
25 Februari 2025
20 Februari 2025
20 Februari 2025