StarTech.com 33FT-8K-HDMI-BOOSTER Bruksanvisning
StarTech.com AV extender 33FT-8K-HDMI-BOOSTER
Läs gratis den bruksanvisning för StarTech.com 33FT-8K-HDMI-BOOSTER (2 sidor) i kategorin AV extender. Guiden har ansetts hjälpsam av 34 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om StarTech.com 33FT-8K-HDMI-BOOSTER eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/2

Quick-Start Guide
To view manuals, FAQs, videos, drivers, downloads, technical drawings, and more, visit www.startech.com/support.
Manual Revision: June 14, 2023 8:47 AM
Product ID
33FT-8K-HDMI-BOOSTER
Top
Front
Rear
33ft HDMI Signal Booster and Extender - 8K 60Hz
ComponentFunction
1Power LED• Green: HDMI Booster is receiving power
2USB Power Port
• Connect to an available USB Port or USB Wall
Charger
• USB Power is recommended, but not
required for every setup
3HDMI Input Port• Connect to an HDMI Source Device
4HDMI Output Port• Connect to an HDMI Display
Product Information
For the latest drivers/software, technical specications, and declarations of
conformance, please visit: www.StarTech.com/33FT-8K-HDMI-BOOSTER
Requirements
• HDMI Source Device x 1
• HDMI Display Device x 1
• HDMI Cables x 2
Note: It is recommended to use Premium HDMI Cables when connecting Devices to
the HDMI Signal Booster and Extender.
Package Contents
• HDMI Booster x 1
• USB Power Cable x 1
• Quick-Start Guide x 1
1
23
4
Produktspecifikationer
| Varumärke: | StarTech.com |
| Kategori: | AV extender |
| Modell: | 33FT-8K-HDMI-BOOSTER |
| Vikt: | 57 g |
| Bredd: | 46 mm |
| Djup: | 49 mm |
| Höjd: | 63 mm |
| Förpackningens bredd: | 168 mm |
| LED-indikatorer: | Energiljus |
| Maximal upplösning: | 7680 x 4320 pixlar |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| HDCP: | Ja |
| HDR-stöd: | Ja |
| HDMI-version: | 2.1 |
| Grafikupplösningar som stöds: | 1920 x 1080 (HD 1080),2560 x 1080,3440 x 1440,3840 x 2160,5120 x 1440,7680 x 4320 |
| Modell: | Repeater för AV-utrustning |
| USB-anslutning: | Mini-USB |
| Rackmontering: | Nej |
| Ljudutgångskanaler: | 7.1 kanaler |
| Bandbredd: | 48 Gbit/s |
| HDCP-version: | 1.4/2.2/2.3 |
| Antal HDMI-utgångar: | 1 |
| Produktens färg: | Svart |
| Antal USB-portar: | 1 |
| Låddjup: | 143 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 60 g |
| Ytterförpackningens höjd: | 200 mm |
| Produkter per ytterförpackning: | 12 styck |
| Ytterförpackningens längd: | 309 mm |
| Ytterförpackningens bredd: | 409 mm |
| Temperatur vid drift: | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -10 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 80 % |
| Kabel inkluderad: | Mini-USB |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Strömkälla av typen: | USB |
| Max uppdateringsfrekvens: | 144 hz |
| HDR-teknik (High Dynamic Range): | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Plug & Play-kompatibel: | Ja |
| Maximal överföringshastighet avstånd: | 10 m |
| Seriekoppling (daisy chain): | Nej |
| HDMI-in: | 1 |
| Stöd för Consumer Electronics Control (CEC): | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med StarTech.com 33FT-8K-HDMI-BOOSTER ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
AV extender StarTech.com Manualer
2 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
AV extender Manualer
Nyaste AV extender Manualer
8 April 2025
1 April 2025
1 April 2025
1 April 2025
1 April 2025
1 April 2025
26 Februari 2025
25 Februari 2025
20 Februari 2025
20 Februari 2025