Teufel Columa 300 R Set M Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Teufel Columa 300 R Set M (21 sidor) i kategorin högtalare. Guiden har ansetts hjälpsam av 17 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Teufel Columa 300 R Set M eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/21

gb was
here
Technical description and operating instructions
5.1 Home Cinema System
Columa 300 R
91497GB20120227.indd191497 GB 20120227.indd 127.02.1213:2727.02.12 13:27
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Teufel |
| Kategori: | högtalare |
| Modell: | Columa 300 R Set M |
| Färg på produkten: | Grijs |
| Inbyggd display: | Nee |
| Vikt: | 5500 g |
| Bredd: | 210 mm |
| Djup: | 458 mm |
| Höjd: | 85 mm |
| Plugg typ: | Type F (CEE 7/4) |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Typ av förpackning: | Doos |
| Nuvarande: | 143.75 A |
| Medföljande kablar: | DC |
| Certifiering: | CE |
| Avsedd för: | Universeel |
| Antal per paket: | 1 stuk(s) |
| Inspänning: | 12 V |
| Uteffekt: | 1700 W |
| Typ av mat: | Universeel |
| Rekommenderad användning: | Hemmabio |
| Strömspänningsskydd: | Battery discharge, Input fuse, Over voltage, Overheating, Overload, Short circuit |
| Frekvens: | 50 Hz |
| Ljudutgångskanaler: | 5.1 kanaler |
| Utström: | 6.52 A |
| Spännande: | 230 V |
| Snabbinstallationsguide: | Ja |
| Innehåll: | Inverter\nDC power cable\nQuick start guide |
| Subwoofertyp: | Aktiv subwoofer |
| Subwooferns mått (BxDxH): | 340 x 550 x 485 mm |
| Effektivitet: | 90 procent |
| Mitthögtalarens mått (BxDxH): | 392 x 126 x 100 mm |
| Lämplig plats: | Universeel |
| Typ av satellithögtalare: | 2-vägs |
| Harmoniserad systemkod (HS): | 85044090 |
| Förstärkningsenhet ingår: | Ja |
| Justerbar utspänning: | Nee |
| Produktens färg: | Silver |
| Uteffekt (RMS): | - W |
| Strömkälla: | AC |
| Typ av centerhögtalare: | 2-vägs |
| Antal satellithögtalare: | 2 |
| Basnivåkontroll: | Ja |
| Satellithögtalarens RMS-effekt: | - W |
| Satellithögtalarens mått (BxDxH): | 87 x 126 x 392 mm |
| Satellithögtalarens vikt: | 1350 g |
| Subwoofer vikt: | 22000 g |
| Centrumhögtalare, vikt: | 1400 g |
| Främrehögtalare dimension (B x D x H): | 87 x 126 x 1123 mm |
| Satellit högtalare övergångsfrekvens: | 150 hz |
| Frekvensområde för satellithögtalare: | 140 - 22000 hz |
| Frekvensområde (center): | 140 - 22000 hz |
| Centerhögtalarens övergångsfrekvens: | 150 hz |
| Främre högtalartyp: | 2-vägs |
| Vikt på fronthögtalare: | 4350 g |
| Främre högtalare frekvensområde: | 140 - 20000 hz |
| Främre högtalarens delningsfrekvens: | 150 hz |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Teufel Columa 300 R Set M ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
högtalare Teufel Manualer
27 Mars 2026
13 Mars 2026
2 Februari 2026
11 Oktober 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
högtalare Manualer
Nyaste högtalare Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026