Teufel Stereo M Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Teufel Stereo M (16 sidor) i kategorin högtalare. Guiden har ansetts hjälpsam av 18 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Teufel Stereo M eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/16

Teufel Stereo M
Quick reference guide
For detailed online documentation,
please visit
http://manual.teufelaudio.com
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Teufel |
| Kategori: | högtalare |
| Modell: | Stereo M |
| Färg på produkten: | Meerkleurig |
| Vikt: | 10500 g |
| Bredd: | 210 mm |
| Djup: | 270 mm |
| Höjd: | 430 mm |
| Förpackningens vikt: | 90 g |
| Förpackningens bredd: | 141 mm |
| Djuppackning: | 122 mm |
| Förpackningshöjd: | 46 mm |
| Rekommenderad ålder (max): | 12 jaar |
| Rekommenderad ålder (min): | 5 jaar |
| Wi-Fi: | Ja |
| Bluetooth-version: | 4.2 |
| Hållbarhetscertifikat: | Forest Stewardship Council (FSC) Mix |
| Rekommenderad användning: | Hem |
| USB-anslutning: | USB Type-A |
| Föreslaget kön: | Jongen/meisje |
| Högtalarplacering: | Bordsskiva/bokhylla |
| Bashögtalare: | Ja |
| Basreflex: | Ja |
| Förstärkare: | Inbyggd |
| Antal bitar: | 93 stuk(s) |
| Ljudeffekter stöds: | Nee |
| Figur medföljer: | Ja |
| (Ytter) huvudpaketets höjd: | 136 mm |
| (Ytter) huvudförpackningens bredd: | 197 mm |
| (Ytter) huvudförpackningens bruttovikt: | 908 g |
| (Ytre) huvudpaketets längd: | 297 mm |
| Kvantitet per (yttre) huvudkartong: | 8 stuk(s) |
| Produkter per pall: | 1024 stuk(s) |
| Typ produkt: | Bouwpakket |
| Produkter per palllager: | 128 stuk(s) |
| Lagen per pallet: | 8 stuk(s) |
| Antal (yttre) huvudpaket per pall: | 128 stuk(s) |
| Antal lådor per palllager: | 16 stuk(s) |
| GTIN (EAN/UPC) nummer (yttre) huvudförpackning: | 5702015878623 |
| Förstärkarklass: | D |
| Antal förstärkarkanaler: | 6 kanaler |
| EU TSD-varning: | Niet geschikt voor kinderen onder de 36 maanden |
| Baserat på: | Strips |
| Publiceringsdatum: | 01/01/2017 |
| Antal leksaksminifigurer: | 2 stuk(s) |
| Produktens färg: | Black, White |
| Uteffekt (RMS): | 160 W |
| diskanthögtalare: | Ja |
| AC-inspänning: | 230 V |
| Material, hölje: | MDF |
| Kabel inkluderad: | AC |
| Frekvensområde: | 40 - 22000 hz |
| Anslutningsteknologi: | Kabel & Trådlös |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Strömkälla av typen: | AC |
| Strömingång: | Ja |
| XLR-ingång: | Ja |
| RCA-ljudingångar: | 1 |
| På / av-knapp: | Ja |
| Antal USB 2.0 anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 2 W |
| Bluetooth: | Ja |
| Högtalartyp: | 3-vägs |
| Stöd för flerrumsstreaming (MRS): | Ja |
| Antal woofer-drivenheter: | 1 |
| Disktanthögtalare diameter: | 25 mm |
| Antal tweeter förare: | 1 |
| Antalet mid-range drivers: | 1 |
| Mellandrivenhet diameter: | 130 mm |
| Löstagbar skyddskåpa: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Teufel Stereo M ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
högtalare Teufel Manualer
27 Mars 2026
13 Mars 2026
2 Februari 2026
11 Oktober 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
högtalare Manualer
Nyaste högtalare Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026