Teufel Raumfeld Speaker S Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Teufel Raumfeld Speaker S (24 sidor) i kategorin högtalare. Guiden har ansetts hjälpsam av 15 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Teufel Raumfeld Speaker S eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/24

gb was
here
Setup Guide
Raumfeld Speaker S
For a detailed online manual, visit
http://manual.raumfeld.com
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Teufel |
| Kategori: | högtalare |
| Modell: | Raumfeld Speaker S |
| Vikt: | 4900 g |
| Bredd: | 140 mm |
| Djup: | 180 mm |
| Höjd: | 200 mm |
| Wi-Fi: | Ja |
| Ljudformat som stöds: | AAC, ASF, FLAC, M4A, MP3, OGG, WAV |
| Ljudutgångskanaler: | 2.0 kanaler |
| Högtalarplacering: | Bordsskiva/bokhylla |
| Antal förare: | 2 |
| Bashögtalare: | Ja |
| Förstärkare: | Inbyggd |
| Produktens färg: | Vit |
| Uteffekt (RMS): | 50 W |
| diskanthögtalare: | Ja |
| Frekvensområde: | - hz |
| Anslutningsteknologi: | Trådlös |
| Strömkälla av typen: | AC |
| Woofer diameter: | 101 mm |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Högtalartyp: | 2-vägs |
| Disktanthögtalare diameter: | 19 mm |
| Bindande stolpe: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Teufel Raumfeld Speaker S ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
högtalare Teufel Manualer
27 Mars 2026
13 Mars 2026
2 Februari 2026
11 Oktober 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
högtalare Manualer
Nyaste högtalare Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026