Teufel Concept C 100 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Teufel Concept C 100 (12 sidor) i kategorin högtalare. Guiden har ansetts hjälpsam av 13 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Teufel Concept C 100 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/12

Active 2.1 multimedia set with table remote control
Technical specifications and operating instructions
Concept C 100Concept C 200
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Teufel |
| Kategori: | högtalare |
| Modell: | Concept C 100 |
| Strömförbrukning (max): | 150 W |
| Rekommenderad användning: | PC |
| Ljudutgångskanaler: | 2.1 kanaler |
| Subwooferns mått (BxDxH): | 247 x 380 x 435 mm |
| Typ av satellithögtalare: | 1-vägs |
| Förstärkningsenhet ingår: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Uteffekt (RMS): | 65 W |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Material, hölje: | MDF |
| Subwoofer RMS-effekt: | 35 W |
| Strömkälla: | AC |
| Antal satellithögtalare: | 2 |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 2 W |
| Satellithögtalarens RMS-effekt: | 15 W |
| Impedans för satellit-högtalare: | 4 Ω |
| Satellithögtalarens mått (BxDxH): | 90 x 98 x 90 mm |
| Satellithögtalarens vikt: | 430 g |
| Subwoofer vikt: | 12500 g |
| Förstärkningsenhetens formfaktor: | Inbyggd |
| Frekvensområde för satellithögtalare: | 180 - 20000 hz |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Teufel Concept C 100 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
högtalare Teufel Manualer
27 Mars 2026
13 Mars 2026
2 Februari 2026
11 Oktober 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
högtalare Manualer
Nyaste högtalare Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026