Teufel Concept B 20 Mk2 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Teufel Concept B 20 Mk2 (12 sidor) i kategorin högtalare. Guiden har ansetts hjälpsam av 38 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Teufel Concept B 20 Mk2 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/12

Technical Description and Operating Instructions
2.0 PC speakers
Concept B 20 Mk2
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Teufel |
| Kategori: | högtalare |
| Modell: | Concept B 20 Mk2 |
| Vikt: | 1000 g |
| Bredd: | 126 mm |
| Djup: | 124 mm |
| Höjd: | 220 mm |
| Rekommenderad användning: | PC |
| Impedans: | 6 Ω |
| Lämplig för utomhusbruk: | Nej |
| Ljudutgångskanaler: | 2.0 kanaler |
| Högtalarplacering: | Bordsskiva/bokhylla |
| Antal förare: | 2 |
| Bashögtalare: | Ja |
| Basreflex: | Ja |
| Förstärkare: | Inbyggd |
| Förstärkarklass: | D |
| Antal förstärkarkanaler: | 2 kanaler |
| Produktens färg: | Red, White |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| Uteffekt (RMS): | 40 W |
| 3,5 mm kontakt: | Ja |
| diskanthögtalare: | Ja |
| Frekvensområde: | 65 - 20000 hz |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Uttag för mikrofon/linje in: | Ja |
| Högtalartyp: | 2-vägs |
| Antal woofer-drivenheter: | 1 |
| Disktanthögtalare diameter: | 25 mm |
| Antalet mid-range drivers: | 1 |
| Mellandrivenhet diameter: | 100 mm |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Teufel Concept B 20 Mk2 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
högtalare Teufel Manualer
27 Mars 2026
13 Mars 2026
2 Februari 2026
11 Oktober 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
högtalare Manualer
Nyaste högtalare Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026