Teufel Ultima 40 C Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Teufel Ultima 40 C (12 sidor) i kategorin högtalare. Guiden har ansetts hjälpsam av 39 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Teufel Ultima 40 C eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/12

Ultima 40 C
Center speaker
Technical Description
and User Manual
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Teufel |
| Kategori: | högtalare |
| Modell: | Ultima 40 C |
| Enhetsplacering: | Onderbouw |
| Typ av operation: | Touch |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 36100 g |
| Bredd: | 598 mm |
| Djup: | 573 mm |
| Höjd: | 815 mm |
| Nettoskatt: | 2400 W |
| Antal platsinställningar: | 13 couverts |
| Torksystem: | Warmtewisselaar |
| Dörrfärg: | Roestvrijstaal |
| Sladdlängd: | 1.75 m |
| Fördröjd starttimer: | Ja |
| Startfördröjning: | 24 uur |
| Indikering av återstående tid: | Ja |
| Cykelns längd: | 215 min |
| Ljudnivå: | 42 dB |
| Energie-efficiëntieklasse: | B |
| Installationsfackets bredd: | 600 mm |
| Installationsfack djup: | 550 mm |
| Vattenförbrukning per cykel: | 9 l |
| Nuvarande: | 10 A |
| Installationsfack höjd (min): | 815 mm |
| Självrengörande: | Ja |
| Bulleremissionsklass: | B |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 64 kWu |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Produktstorlek: | Volledige grootte (60 cm) |
| Fötter justering: | 60 mm |
| Doseringsassistent: | Ja |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Glasskydd: | Ja |
| Tvättprogram: | Auto 45-65°C, Eco 50°C, Favorite, Intensive 70°C |
| Avloppsslangens längd: | 1.9 m |
| Vattentillförselslangens längd: | 1.65 m |
| Övre korg justerbar höjd: | Ja |
| Installationsfack höjd (max): | 875 mm |
| Säkerhetsstopp för underkorg: | Ja |
| Temperatur (max): | 70 °C |
| Nedre kupan: | Vouwbaar |
| Antal korgar: | 2 mand(en) |
| Övre korgställ: | Vouwbaar |
| Styr appar som stöds: | Bosch Home Connect |
| Övre korg justerbar höjdnivåer: | 3 |
| AC-ingångsspänning: | 220-240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50/60 Hz |
| Energieffektivitetsskala: | A tot G |
| Försenad start (min): | 1 uur |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Teufel Ultima 40 C ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
högtalare Teufel Manualer
27 Mars 2026
13 Mars 2026
2 Februari 2026
11 Oktober 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
högtalare Manualer
Nyaste högtalare Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026