Teufel Concept E 450 Digital Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Teufel Concept E 450 Digital (20 sidor) i kategorin högtalare. Guiden har ansetts hjälpsam av 14 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Teufel Concept E 450 Digital eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/20

Technical description and instruction manual
Active subwoofer CM 2014 SW
Concept E 450 Digital
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Teufel |
| Kategori: | högtalare |
| Modell: | Concept E 450 Digital |
| Rekommenderad användning: | PC |
| Ljudutgångskanaler: | 5.1 kanaler |
| Fjärrstyrd: | Ja |
| Subwoofertyp: | Passiv subwoofer |
| Fjärrkontroll ingår: | Ja |
| Typ av satellithögtalare: | 2-vägs |
| Förstärkningsenhet ingår: | Ja |
| Typ av förstärkningsenhet: | Förstärkare |
| Produktens färg: | Svart |
| Uteffekt (RMS): | - W |
| AC-inspänning: | 100-230 V |
| Strömkälla: | AC |
| Typ av centerhögtalare: | 2-vägs |
| Antal satellithögtalare: | 4 |
| Satellithögtalarens RMS-effekt: | - W |
| Centrumhögtalare, styrka: | 60 W |
| Satellithögtalarens disktanthögtalare, diameter: | 0.75 " |
| Förstärkare uteffekt: | 700 W |
| Förstärkningsenhetens formfaktor: | Inbyggd |
| Satellithögtalarens mellandrivenhet, diameter: | 3.15 " |
| Frekvensområde (center): | 150 - 20000 hz |
| Mitthögtalarens disktanthögtalare, diameter: | 0.75 " |
| Centrumhögtalarimpedans: | 8 Ω |
| Mitthögtalarens mellandrivenhet, diameter: | 3.15 " |
| Antal diskanter för centerhögtalare: | 1 |
| Satellithögtalarens toppeffekt: | 120 W |
| Centerhögtalarens toppeffekt: | 120 W |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Teufel Concept E 450 Digital ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
högtalare Teufel Manualer
27 Mars 2026
13 Mars 2026
2 Februari 2026
11 Oktober 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
högtalare Manualer
Nyaste högtalare Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026