Teufel Concept C 300 Wireless Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Teufel Concept C 300 Wireless (13 sidor) i kategorin högtalare. Guiden har ansetts hjälpsam av 17 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Teufel Concept C 300 Wireless eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/13

Technical description and operating instructions
The 2.1 set with USB soundcard and
wireless transmission from the PC
Concept C 300 WL
91236GB20110601.indd191236 GB 20110601.indd 101.06.1116:2701.06.11 16:27
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Teufel |
| Kategori: | högtalare |
| Modell: | Concept C 300 Wireless |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Förpackningens vikt: | 200 g |
| Förpackningens bredd: | 200.7 mm |
| Djuppackning: | 119.4 mm |
| Förpackningshöjd: | 50.8 mm |
| Ursprungsland: | China |
| Strömförbrukning (max): | 400 W |
| Hållbarhetscertifikat: | REACH, RoHS |
| Nätverksstandard: | IEEE 802.3ae |
| Rekommenderad användning: | PC |
| Förvaringstemperatur: | -20 - 60 °C |
| Ljudutgångskanaler: | 2.1 kanaler |
| Kompatibla produkter: | Tripp Lite N482-00U, Tripp Lite N482-01U, Tripp Lite N482-02U, Tripp Lite N482-04U |
| Ethernet-gränssnittstyp: | 400 Gigabit Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Basreflex: | Ja |
| Subwooferns mått (BxDxH): | 247 x 430 x 500 mm |
| (Ytter) huvudpaketets höjd: | 325.1 mm |
| (Ytter) huvudförpackningens bredd: | 391.2 mm |
| (Ytter) huvudförpackningens bruttovikt: | 4710 g |
| (Ytre) huvudpaketets längd: | 325.1 mm |
| Kvantitet per (yttre) huvudkartong: | 20 stuk(s) |
| Typ av satellithögtalare: | 2-vägs |
| Drifttemperatur (TT): | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | 5 - 85 procent |
| GTIN (EAN/UPC) nummer (yttre) huvudförpackning: | 10037332262599 |
| Förstärkningsenhet ingår: | Ja |
| Single-mode fiberoptisk kabel (SMF) stöds: | Ja |
| Fiberoptisk kontakt: | LC |
| Fiberkanalportar: | 12 |
| Duplex: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Uteffekt (RMS): | 200 W |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Material, hölje: | MDF |
| Subwoofer RMS-effekt: | 140 W |
| Strömkälla: | AC |
| Antal satellithögtalare: | 2 |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 1 W |
| Satellithögtalarens RMS-effekt: | 30 W |
| Satellithögtalarens mått (BxDxH): | 90 x 98 x 125 mm |
| Satellithögtalarens vikt: | 530 g |
| Subwoofer vikt: | 17600 g |
| Förstärkningsenhetens formfaktor: | Inbyggd |
| Frekvensområde för satellithögtalare: | 150 - 20000 hz |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Teufel Concept C 300 Wireless ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
högtalare Teufel Manualer
27 Mars 2026
13 Mars 2026
2 Februari 2026
11 Oktober 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
högtalare Manualer
Nyaste högtalare Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026