Teufel Definion 5 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Teufel Definion 5 (8 sidor) i kategorin högtalare. Guiden har ansetts hjälpsam av 12 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Teufel Definion 5 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/8

Technical Description and Operating Instructions
High End Floor Speakers
Definion 5
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Teufel |
| Kategori: | högtalare |
| Modell: | Definion 5 |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Vikt: | 110 g |
| Bredd: | 114 mm |
| Djup: | 14 mm |
| Höjd: | 57 mm |
| Internationell säkerhetskod (IP): | IP54 |
| Batterikapacitet: | 1200 mAh |
| Blåtand: | Ja |
| Beeldscherm: | TFT |
| Skärm diagonal: | 3 " |
| Upplösning: | 854 x 480 Pixels |
| Pekskärm: | Ja |
| Gyroskop: | Ja |
| Accelerometer: | Ja |
| Processorfrekvens: | 2.2 GHz |
| Processorfamilj: | Snapdragon |
| Processormodel: | 660 |
| Wi-Fi-standarder: | 802.11a, 802.11ad, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth-version: | 5.0 |
| GPS: | Nee |
| Inkluderar operativsystem: | Android |
| Typ av anslutningskontakt: | 3,5 mm |
| Kompatibla minneskort: | Niet ondersteund |
| Touch-teknik: | Dual-touch |
| Pekskärmstyp: | Capacitief |
| Antal USB 2.0-portar: | 1 |
| Antal Ethernet LAN (RJ-45)-portar: | 1 |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Luidsprekers: | Mono |
| Internminne: | 4 GB |
| Internminnestyp: | LPDDR4 |
| Operativsystem version: | 8.1 |
| Inbyggd kamera: | Nee |
| Typ processor: | Ja |
| Säkerhetsalgoritmer som stöds: | AES, EAP-TLS, EAP-TTLS, PEAP, TKIP, WPA, WPA2 |
| Förvaringstemperatur: | -40 - 70 °C |
| Processorfabrikant: | Qualcomm |
| Total lagringskapacitet: | 32 GB |
| Push-to-Talk (PTT): | Ja |
| Magnetometer: | Ja |
| Antal kanaler: | 13 kanalen |
| Telefonfunktion: | Nee |
| RFID-läsare: | Nee |
| Streckkodsläsare: | Ja |
| Wifi: | Ja |
| Drifttemperatur (TT): | 0 - 50 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | 5 - 95 procent |
| Batterityp: | Li-ion |
| Fallbeständig: | Ja |
| Antal kärnor: | 8 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Teufel Definion 5 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
högtalare Teufel Manualer
27 Mars 2026
13 Mars 2026
2 Februari 2026
11 Oktober 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
högtalare Manualer
Nyaste högtalare Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026