Teufel Columa 300 Set L Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Teufel Columa 300 Set L (20 sidor) i kategorin högtalare. Guiden har ansetts hjälpsam av 19 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Teufel Columa 300 Set L eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/20

Produktspecifikationer
| Varumärke: | Teufel |
| Kategori: | högtalare |
| Modell: | Columa 300 Set L |
| Enhetsplacering: | Vrijstaand |
| Färg på produkten: | Wit |
| Dörrgångjärn: | Rechts |
| Inbyggd display: | Nee |
| Bredd: | 61.5 mm |
| Djup: | 55 mm |
| Höjd: | 183 mm |
| Nettoskatt: | - W |
| Ljudnivå: | 40 dB |
| Energie-efficiëntieklasse: | E |
| Årlig-energiförbrukning: | 202 kWu |
| Förpackningens bredd: | 66 mm |
| Djuppackning: | 58 mm |
| Förpackningshöjd: | 189.5 mm |
| Frys nettokapacitet: | 63 l |
| Fryskapacitet: | 3 kg/24u |
| Husmaterial: | Chrome, Metal |
| Kylskåpets nettokapacitet: | 181 l |
| Kylskåp invändig belysning: | Ja |
| Typ av lampa: | LED |
| Antal hyllor i kylskåp: | 4 |
| Antal-grönsakslådor: | 1 |
| Frysläge: | Onder |
| Retentionstid vid strömavbrott: | 15 uur |
| Antal fryshyllor: | 3 |
| antal stjärnor: | 4* |
| Total nettokapacitet: | 255 l |
| Total bruttokapacitet: | 244 l |
| Hyllmaterial: | Gehard glas |
| Kylskåpsdörrfickor: | 3 |
| Till fackområdet: | Nee |
| Klimaatklasse: | N-ST |
| Bulleremissionsklass: | C |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Genom montage: | Deur-op-deur |
| Rekommenderad användning: | Hemmabio |
| Ljudutgångskanaler: | 5.1 kanaler |
| Subwoofertyp: | Aktiv subwoofer |
| Subwooferns mått (BxDxH): | 340 x 550 x 485 mm |
| Mitthögtalarens mått (BxDxH): | 392 x 126 x 100 mm |
| Typ av satellithögtalare: | 2-vägs |
| Energieffektivitetsskala: | A tot G |
| Förstärkningsenhet ingår: | Nej |
| Produktens färg: | Silver |
| Uteffekt (RMS): | - W |
| Strömkälla: | AC |
| Typ av centerhögtalare: | 2-vägs |
| Antal satellithögtalare: | 2 |
| Satellithögtalarens RMS-effekt: | - W |
| Satellithögtalarens mått (BxDxH): | 87 x 126 x 1123 mm |
| Satellithögtalarens vikt: | 4350 g |
| Subwoofer vikt: | 20000 g |
| Centrumhögtalare, vikt: | 1400 g |
| Främrehögtalare dimension (B x D x H): | 87 x 126 x 1123 mm |
| Satellit högtalare övergångsfrekvens: | 150 hz |
| Frekvensområde för satellithögtalare: | 140 - 20000 hz |
| Frekvensområde (center): | 140 - 22000 hz |
| Centerhögtalarens övergångsfrekvens: | 150 hz |
| Främre högtalartyp: | 2-vägs |
| Vikt på fronthögtalare: | 4350 g |
| Främre högtalare frekvensområde: | 140 - 20000 hz |
| Främre högtalarens delningsfrekvens: | 150 hz |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Teufel Columa 300 Set L ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
högtalare Teufel Manualer
27 Mars 2026
13 Mars 2026
2 Februari 2026
11 Oktober 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
högtalare Manualer
Nyaste högtalare Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026