Teufel Columa 300 7.1 Set M Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Teufel Columa 300 7.1 Set M (20 sidor) i kategorin högtalare. Guiden har ansetts hjälpsam av 12 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Teufel Columa 300 7.1 Set M eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/20

Produktspecifikationer
| Varumärke: | Teufel |
| Kategori: | högtalare |
| Modell: | Columa 300 7.1 Set M |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Vikt: | 5198 g |
| Sladdlängd: | 3 m |
| Husmaterial: | Metaal |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Beeldscherm: | LCD |
| Antal Ethernet LAN (RJ-45)-portar: | 1 |
| Certifiering: | UL60950_1 certified by ETL (USA), CSA C22.2 (Canada), FCC Class A |
| Hållbarhetscertifikat: | RoHS |
| Rekommenderad användning: | Hemmabio |
| Förvaringstemperatur: | -15 - 45 °C |
| Förvaringsfuktighet: | 0 - 95 procent |
| Ljudutgångskanaler: | 7.1 kanaler |
| Höjd, drift: | 0 - 4000 m |
| Höjd vid förvaring: | 0 - 15000 m |
| Mått (B x D x H): | 433 x 236.22 x 44.45 mm |
| Subwoofertyp: | Aktiv subwoofer |
| Subwooferns mått (BxDxH): | 340 x 550 x 485 mm |
| Plugg: | NEMA L5-20P |
| Förvaltningsplattform: | SNMP/HTTP |
| Mitthögtalarens mått (BxDxH): | 392 x 126 x 100 mm |
| Rackkapacitet: | 1U |
| Typ av satellithögtalare: | 2-vägs |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 - 60 Hz |
| Drifttemperatur (TT): | 0 - 45 °C |
| Antal AC-utgångar: | 10 AC-uitgang(en) |
| Nominell inspänning: | 100 - 120 V |
| Uttagstyper: | NEMA 5–20R |
| Förstärkningsenhet ingår: | Nej |
| Ström (max.): | 20 A |
| PDU-typer: | Gemeten |
| Nätspänning, i drift: | 100-120 V |
| Produktens färg: | Silver |
| Uteffekt (RMS): | - W |
| Strömkälla: | AC |
| Typ av centerhögtalare: | 2-vägs |
| Antal satellithögtalare: | 4 |
| Satellithögtalarens RMS-effekt: | - W |
| Satellithögtalarens mått (BxDxH): | 87 x 126 x 392 mm |
| Satellithögtalarens vikt: | 1350 g |
| Subwoofer vikt: | 20000 g |
| Centrumhögtalare, vikt: | 1400 g |
| Främrehögtalare dimension (B x D x H): | 87 x 126 x 1123 mm |
| Satellit högtalare övergångsfrekvens: | 150 hz |
| Frekvensområde för satellithögtalare: | 140 - 22000 hz |
| Frekvensområde (center): | 140 - 22000 hz |
| Centerhögtalarens övergångsfrekvens: | 150 hz |
| Främre högtalartyp: | 2-vägs |
| Vikt på fronthögtalare: | 435 g |
| Främre högtalare frekvensområde: | 140 - 20000 hz |
| Främre högtalarens delningsfrekvens: | 150 hz |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Teufel Columa 300 7.1 Set M ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
högtalare Teufel Manualer
27 Mars 2026
13 Mars 2026
2 Februari 2026
11 Oktober 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
högtalare Manualer
Nyaste högtalare Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026