Teufel Columa 300 7.1 Set S Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Teufel Columa 300 7.1 Set S (20 sidor) i kategorin högtalare. Guiden har ansetts hjälpsam av 11 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Teufel Columa 300 7.1 Set S eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/20

Produktspecifikationer
| Varumärke: | Teufel |
| Kategori: | högtalare |
| Modell: | Columa 300 7.1 Set S |
| Rekommenderad användning: | Hemmabio |
| Ljudutgångskanaler: | 7.1 kanaler |
| Subwoofertyp: | Aktiv subwoofer |
| Subwooferns mått (BxDxH): | 340 x 550 x 485 mm |
| Mitthögtalarens mått (BxDxH): | 392 x 126 x 100 mm |
| Typ av satellithögtalare: | 2-vägs |
| Förstärkningsenhet ingår: | Nej |
| Produktens färg: | Svart |
| Uteffekt (RMS): | - W |
| Strömkälla: | AC |
| Typ av centerhögtalare: | 2-vägs |
| Antal satellithögtalare: | 6 |
| Satellithögtalarens RMS-effekt: | - W |
| Satellithögtalarens mått (BxDxH): | 87 x 126 x 392 mm |
| Satellithögtalarens vikt: | 1350 g |
| Subwoofer vikt: | 20000 g |
| Centrumhögtalare, vikt: | 1400 g |
| Satellit högtalare övergångsfrekvens: | 150 hz |
| Frekvensområde för satellithögtalare: | 140 - 22000 hz |
| Frekvensområde (center): | 140 - 22000 hz |
| Centerhögtalarens övergångsfrekvens: | 150 hz |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Teufel Columa 300 7.1 Set S ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
högtalare Teufel Manualer
27 Mars 2026
13 Mars 2026
2 Februari 2026
11 Oktober 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
högtalare Manualer
Nyaste högtalare Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026