Teufel Motiv 6 Set M Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Teufel Motiv 6 Set M (16 sidor) i kategorin högtalare. Guiden har ansetts hjälpsam av 11 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Teufel Motiv 6 Set M eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/16

Technical specifications and operating manual
5.1 Home Theatre Set with Active Subwoofer
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Teufel |
| Kategori: | högtalare |
| Modell: | Motiv 6 Set M |
| Rekommenderad användning: | Hemmabio |
| Ljudutgångskanaler: | 5.1 kanaler |
| Subwoofertyp: | Aktiv subwoofer |
| Subwooferns mått (BxDxH): | 330 x 470 x 510 mm |
| Mitthögtalarens mått (BxDxH): | 520 x 60 x 170 mm |
| Typ av satellithögtalare: | 3-vägs |
| Produktens färg: | Svart |
| Uteffekt (RMS): | - W |
| Subwooferns frekvensomfång: | 40 - 240 hz |
| Strömkälla: | AC |
| Typ av centerhögtalare: | 3-vägs |
| Antal satellithögtalare: | 2 |
| Satellithögtalarens RMS-effekt: | - W |
| Satellithögtalarens mått (BxDxH): | 170 x 60 x 520 mm |
| Satellithögtalarens vikt: | 2600 g |
| Subwoofer vikt: | 22300 g |
| Centrumhögtalare, vikt: | 2830 g |
| Främrehögtalare dimension (B x D x H): | 280 x 210 x 1124 mm |
| Frekvensområde för satellithögtalare: | 100 - 20000 hz |
| Frekvensområde (center): | 100 - 20000 hz |
| Främre högtalartyp: | 3-vägs |
| Vikt på fronthögtalare: | 10500 g |
| Främre högtalare frekvensområde: | 100 - 20000 hz |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Teufel Motiv 6 Set M ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
högtalare Teufel Manualer
27 Mars 2026
13 Mars 2026
2 Februari 2026
11 Oktober 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
högtalare Manualer
Nyaste högtalare Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026