Teufel One S Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Teufel One S (16 sidor) i kategorin högtalare. Guiden har ansetts hjälpsam av 15 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Teufel One S eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/16

Teufel One S
Quick reference guide
For detailed online documenta-
tion, please visit
http://manual.teufelaudio.com
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Teufel |
| Kategori: | högtalare |
| Modell: | One S |
| Vikt: | 1400 g |
| Bredd: | 180 mm |
| Djup: | 110 mm |
| Höjd: | 130 mm |
| Wi-Fi: | Ja |
| Volymkontroll: | Knappar |
| Rekommenderad användning: | Hem |
| USB-anslutning: | Ja |
| Ljudutgångskanaler: | - kanaler |
| Högtalarplacering: | Tabletop/bookshelf, Wall-mountable |
| Bashögtalare: | Ja |
| Förstärkare: | Inbyggd |
| Förstärkarklass: | D |
| Produktens färg: | Black, White |
| Uteffekt (RMS): | - W |
| diskanthögtalare: | Ja |
| AC-inspänning: | 230 V |
| Material, hölje: | Plast |
| Kabel inkluderad: | AC |
| Frekvensområde: | 60 - 20000 hz |
| Anslutningsteknologi: | Kabel & Trådlös |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Strömkälla av typen: | AC |
| Strömingång: | Ja |
| Woofer diameter: | 95 mm |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Antal USB 2.0 anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 2 W |
| Högtalartyp: | 2-vägs |
| Högtalarlåda: | Stängd |
| Stöd för flerrumsstreaming (MRS): | Ja |
| Antal woofer-drivenheter: | 2 |
| Disktanthögtalare diameter: | 25 mm |
| Antal tweeter förare: | 1 |
| Antalet mid-range drivers: | 1 |
| Mellandrivenhet diameter: | 90 mm |
| Förstärkare uteffekt: | 50 W |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Teufel One S ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
högtalare Teufel Manualer
27 Mars 2026
13 Mars 2026
2 Februari 2026
11 Oktober 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
högtalare Manualer
Nyaste högtalare Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026