Teufel Columa 300 R Set L Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Teufel Columa 300 R Set L (21 sidor) i kategorin högtalare. Guiden har ansetts hjälpsam av 18 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Teufel Columa 300 R Set L eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/21

gb was
here
Technical description and operating instructions
5.1 Home Cinema System
Columa 300 R
91497GB20120227.indd191497 GB 20120227.indd 127.02.1213:2727.02.12 13:27
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Teufel |
| Kategori: | högtalare |
| Modell: | Columa 300 R Set L |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Förpackningens vikt: | 4820 g |
| Förpackningens bredd: | 175 mm |
| Djuppackning: | 945 mm |
| Förpackningshöjd: | 175 mm |
| Användarmanual: | Ja |
| Blåtand: | Ja |
| Bluetooth-version: | 4.0 |
| Anslutningsteknik: | Bedraad |
| Medföljande kablar: | AC, AUX, HDMI, S/PDIF |
| Antal HDMI-portar: | 3 |
| Genomsnittlig effekt: | 60 W |
| Anslutning för nätadapter: | Ja |
| Rekommenderad användning: | Hemmabio |
| Impedans: | 4 Ohm |
| Ljudutgångskanaler: | 2.1 kanalen |
| Frekvensomfång: | 30 - 25000 Hz |
| Upphängningssystem för väggen: | Ja |
| AUX ingång: | Ja |
| HDMI in: | 2 |
| Basreflex: | Ja |
| Medföljande subwoofer: | Nee |
| Medföljande mottagare: | Nee |
| Monteringsfästen ingår: | Ja |
| Apple dockningskompatibilitet: | Niet ondersteund |
| Typ av dockningskontakt: | Niet ondersteund |
| Digitalt ljud optiskt in: | 2 |
| Antal HDMI-utgångar: | 1 |
| Subwooferns mått (BxDxH): | 340 x 550 x 485 mm |
| Fjärrkontroll ingår: | Ja |
| Mitthögtalarens mått (BxDxH): | 392 x 126 x 100 mm |
| Typ av satellithögtalare: | 2-vägs |
| AC-ingångsspänning: | 230 V |
| Förstärkningsenhet ingår: | Ja |
| Produktens färg: | Silver |
| Uteffekt (RMS): | - W |
| Strömkälla: | AC |
| Typ av centerhögtalare: | 2-vägs |
| Antal satellithögtalare: | 2 |
| Satellithögtalarens RMS-effekt: | - W |
| Satellithögtalarens mått (BxDxH): | 87 x 126 x 1123 mm |
| Satellithögtalarens vikt: | 4350 g |
| Subwoofer vikt: | 22000 g |
| Centrumhögtalare, vikt: | 1400 g |
| Främrehögtalare dimension (B x D x H): | 87 x 126 x 1123 mm |
| Satellit högtalare övergångsfrekvens: | 150 hz |
| Frekvensområde för satellithögtalare: | 140 - 20000 hz |
| Frekvensområde (center): | 140 - 22000 hz |
| Centerhögtalarens övergångsfrekvens: | 150 hz |
| Vikt på fronthögtalare: | 4350 g |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Teufel Columa 300 R Set L ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
högtalare Teufel Manualer
27 Mars 2026
13 Mars 2026
2 Februari 2026
11 Oktober 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
17 September 2025
högtalare Manualer
Nyaste högtalare Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026